Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınAkmek'li Hanımların El Emeği Göz Nuru Ürünleri Sergileniyor

Tarih: 10-03-2014 21:48:49 + -


8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Aksaray Belediyesi Meslek Edindirme ve Kadın Aktivite Merkezinde üretilen el emeği öz nuru ürünlerin sergisi Kültür Park Site AVM ‘de açıldı.


Akmek'li Hanımların El Emeği Göz Nuru Ürünleri Sergileniyor

AKMEK’Lİ HANIMLARIN EL EMEĞİ GÖZ

 NURU ÜRÜNLERİ SERGİLENİYOR

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Aksaray Belediyesi Meslek Edindirme ve Kadın Aktivite Merkezinde üretilen el emeği öz nuru ürünlerin sergisi Kültür Park Site AVM ‘de açıldı.

Sergi açılışına Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, eşi Aysun Hanım, Ak Parti Aksaray Belediye Başkan Adayı Haluk Şahin Yazgı, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Sevinç Kasal ve çok sayıda hanım davetli katıldı.

Aksaray belediye Başkanı Nevzat Palta yaptığı konuşmada şunları söyledi 

“8 Mart dünya kadınlar günü. Bu çerçeve içerisinde de bütün kadınlarımızı bütün hanım kardeşlerimizin gününü kutluyorum. Ama bu günü kutlarken de şöyle yapmayalım. Hani lafı ola beri gele derler ya sırf laf olsun diye sırf o güzel cümlelerle hanımları kadınları hatırlamak ama geri plana baktığımız zamanda hanım kardeşlerimizi bizim örf adet geleneklerimiz ve dinimizin gereği olan o güzel davranış biçimlerini esirgemek biraz çelişkiye düşürür diye düşünüyorum. o açıdan lafla değil özle bütün kadınlarımızın bütün hanım kardeşlerimizin inşallah günlerini kutluyorum.

Tabi değerli dostlar şunu özellikle söylemek istiyorum. Aksaray’ımızın nüfusunun yarısı kadın hatta biraz daha fazla diyebiliriz. Dolayısıyla kadınlarımızı hanım kardeşlerimizi genç kızlarımızı öteleyerek bir şey yapmanın hiçbir anlamı yoktur. Dolayısıyla yapacağımız hizmetlerde yaptığımız aktivitelerde mutlaka hanım kardeşlerimizi ön plana çıkartmamız gerekir diye düşünüyorum.

İşte şu anda açılışını yapacağımız AKMEK dediğimizi bizim gözbebeğimiz olan yaklaşık 2009lu yıllarda gayri resmi kurduğumuz ama 2009 seçimlerinden sonra resmiyete geçirmiş olduğumuz ve resmi olarak halk eğitimle milli eğitimle beraber organize ettiğimiz ve katılan hanım kardeşlerimize belge verdiğimiz ağırlıklı olarak bu AKMEK’imizde yaklaşık olarak 7000in üzerinde hanım kardeşimiz erkekte var ama onların eğitim aldığı yerler farklı. Bu kurslarımızda eğitim almışlar kurs görmüşler. Bu benim için hakikaten önemli bir şey olarak değerlendiriyorum. Çünkü en fazla dua aldığımız özellikle hanımlardan bir program bu. Özellikle ev hanımlarının evde geçirdiği o zamanları daha faydalı bir şekilde gelip meslek öğrenmek bir şeyler yapmak ortaya bir şeyler koymak koyduklarını göreceğiniz gibi sergilemek bunları tabiri caiz ise bir rehabilitasyon merkezi olarak değerlendirdik.

  Kurslara katılan hanım kardeşlerimizin yapmış olduğu güzel eserleri gezeceğiz. Ben burada emeği geçen herkese ama herkese başta hocalarımıza hoca hanımlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Kursa katılıp böyle güzel eserleri ortaya çıkaran kıymetli hanım kardeşlerime teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da daha güzel eserler ortaya çıkarılsın daha güzel emekler verilsin. İnşallah hem meslek edindirme anlamında hem de diğer anlamda ortaya güzel bir çalışma olur diyorum.

Tekrar tekrar 8 Mart dünya kadınlar gününü şahsınızda başta hemşerilerimizin bütün kadınlarımızın kutluyorum. Teşekkür diyorum.

Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Sevinç Kasal “8 Mart dünya kadınlar günü dolayısıyla belediye başkanımız Nevzat Palta beyin hazırladığı AKMEK el ürünleri sergisi açılışı bizler için aslında başkanımızın hizmet ettiği 10 yılda bayanlara nasıl değer verildiğinin inşallah önemli bir göstergesidir diye düşünüyorum.

 Çünkü meslek edindirme adına kadınlarımızın bir aktivite merkezi olması belki 10 yıl öncesinde bir hayal gibiydi. Bu inşallah kendi kibarlığı nezaketiyle kadınlarımıza gösterdiği ilgiye sizler adına ben teşekkür ediyorum. Hele bu anlamlı günü bu şekilde değerlendirmenin önemine vurgu yapmak istiyorum. Sizdeki bu azim bu sevgi bu destek olduğu sürece inşallah çok daha Aksaray’ımızda güzel sergiler olacak diye düşünüyorum. Hepinize teşekkür ediyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından Belediye Başkanı Nevzat Palta, ve eşi Aysun hanım serginin kurdelesini birlikte keserek hizmete açtılar.

Ayrıca sergide Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’ya, Ak Parti Aksaray Belediye Başkan Adayı Haluk Şahin Yazgı’ya ve Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Sevinç Kasal’a AKMEK’li hanımlar tarafından yapılan el emeği göz nuru ürünlerden oluşan çeşitli hediyeler verildi.

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta ve Ak Parti Belediye Başkan Adayı Haluk Şahin Yazgı bir araya gelerek orada bulunan tüm hanımlara karanfil dağıttılar ve 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladılar 
Bu haber 896 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Aksaray Belediyesi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
  Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Rekor Kırdılar
  Rekor Kırdılar
 • Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
  Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
 • Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
  Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • En İyi Sakarlıklar
  En İyi Sakarlıklar
 • Gülmekten yarılacaksınız
  Gülmekten yarılacaksınız
 • ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
  ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
 • 2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
  2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
 • Top 10 sakarlıklar Gülmek Garanti
  Top 10 sakarlıklar  Gülmek Garanti
 • Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
  Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
VİDEO GALERİ
YUKARI