Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınAksaray CHP Yolsuzlar İçin Açıklama Yaptoı

Tarih: 23-12-2013 22:23:51 Güncelleme: 23-12-2013 22:26:51 + -


CHP Aksaray Belediye Başkan Adayı Doğan Koşar, CHP İl Başkanı Ramazan Koçak ve CHP Merkez İlçe Başkanı Gülhan Tosun parti binasında ortak bir basın açıklaması yaparak geçen hafta ülkemizde yaşanan rüşvet ve yolsuzluk operasyonu eleştirdi.


Aksaray CHP Yolsuzlar İçin Açıklama Yaptoı

CHP Aksaray Belediye Başkan Adayı Doğan Koşar, CHP İl Başkanı Ramazan Koçak ve CHP Merkez İlçe Başkanı Gülhan Tosun parti binasında ortak bir basın açıklaması yaparak geçen hafta ülkemizde yaşanan rüşvet ve yolsuzluk operasyonu eleştirdi. 

Yapılan basın açıklamasında;  Geçen hafta ülkemiz büyük bir rüşvet ve yolsuzluk operasyonuyla sarsıldı. İç İşleri Bakanı Muammer Gülerin oğlu, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın oğlu, Fatih Belediye Başkanı, Halk Bankası Genel Müdürü ve işadamları Rıza Sarraf ile Ali Ağaoğlu'nun da aralarında bulunduğu 71 kişi gözaltına alındı. Evlerinde yapılan aramalarda ayakkabı kutularında milyonlarca para, para sayma makinesi, para kasaları, kimlere ne kadar rüşvet verildiğine dair yazılı belgeler çıktı.

Böyle bir durumda demokratik ülkelerde soruşturmanın selameti açısından hükümet derhal istifa eder, sözü ve kararı yargıya bırakırdı. Ama maalesef bizde öyle olmadı. Ne yapıldı, büyük bir telaş ve korkuyla operasyonu yapan onlarca emniyet müdürü görevden alındı. Davaya iki savcı daha atandı. Yargıya direk müdahale edildi. Ve savunmaya geçildi. Sayın Başbakan diyor ki; Ülkemiz büyük bir uluslararası tehdit, tuzak ve komplo ile karşı karşıyadır" ilaveten "bu komplonun arkasında ABD ve İsrail var" diyorsunuz. Siz değilimsiniz "ben Büyük Ortadoğu ve Kuzey Afrika Projesinin eş başkanıyım " diyen. Peki, bu proje kimin projesi, ABD ve İsrail'in projesi! Bu projenin amacı nedir? Ben söyleyeyim, BOP planı; aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 24 ülkenin sınırlarını yeniden çizip, Şii İran'ı yalnızlaştırıp kuşatma, Arap Coğrafyası'nda uyumlu İslam iktidarları yaratmaktır. Peki, siz değilimsiniz Irak ta Suriye de yüz binlerce insanın ölümüne yol açan ve Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren, bu ülkeleri paramparça eden ABD askerlerinin evlerine sağ salim dönmeleri için dua eden.

Birde diyorsunuz ki, devlet içinde çeteler ve cuntalar var. On bir yıldır iktidardasınız niye temizlemediniz. Türkiye Cumhuriyeti Genel Kurmay Başkanını çete reisi, komutanlarını çete üyesi olarak özel yetkili mahkemelerde çete ve cunta olarak nitelediğiniz bu unsurlarla yargılayıp zindanlara atmadınız mı? Gezi olaylarında 7 canımızı öldüren binlercesini yaralayan polis kahraman oluyor, sizin bakan çocuklarınıza ve belediye başkanlarınıza dokununca çete oluyor, cunta oluyor öylemi? Ergenekon da, Balyozda Savcı Zekeriya Öz'e zırhlı aracınızı tahsis ederken ucu size dokununca cuntacı oluyor öylemi?

Sayın Başbakan, eğer bu ülkeye karşı uluslararası tezgah, bir tehdit ve bir komplo varsa siz bizi her ne kadar bizi ötekileştirseniz de , her ne kadar yok edilmesi gereken zihniyet olarak görseniz de geçer yanınızda saf tutar ülkemizi bu tehditlere karşı savunuruz. Ama samimi değilsiniz sayın başbakan. AKP iktidara 3Y yi bitireceğiz diyerek geldi. Neydi bunlar, Yolsuzluk, Yoksulluk, Yasaklar. Bitirdi mi? Hayır! , bitirmek biri yana ülke siyasetine 4Y daha ilave etti. Nedir bunlar Yağma, Yalan, Yandaşlık, Yiyicilik! kaç etti? 7 (yedi ), evet yediniz.kul hakkı yediniz, yetim hakkı yediniz.

Cumhuriyet döneminin tüm kurumlarını, fabrikalarını sattınız, hem de gözümüzün içine baka baka CHP yi kastederek "bunların çakıl çivisi yok" diyerek sattınız. Yetmedi yerin altını da sattınız. Petrol yasası çıkarttınız. Elin oğlu geliyor senin vatanında petrol çıkartıyor, 100 varil petrolün 2 sini sana veriyor, 98ni kendi alıyor, 100 kg altın çıkartıyor 98 kendi alıyor, 2 sini bize veriyor. Bu ülkenin borcunu üçe katladınız.
Güneydoğuda isyan provaları yapılıyor, asker-polis sokağa panzer ve tomayla çıkabiliyor, devlet otoritesi yok olmuş. Türkiye'nin savaş planları yunan gazetelerinde yayınlanıyor. 

Dış politikanız artık iflas etmiştir. Komşularla sıfır sorun diye başladınız kavgalı olmadığımız komşumuz kalmadı sıfır komşuya indirgediniz. Bize artık komplo teorileri, tuzakları, tezgâhları anlatmayı bırakın. Ülkemizi büyük bir kriz ve kaos ortamı bekliyor. Bir an önce milletten aldığınız emaneti ve vekâleti millete teslim ediniz.
Bu haber 1588 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
  Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Rekor Kırdılar
  Rekor Kırdılar
 • Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
  Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
 • Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
  Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • En İyi Sakarlıklar
  En İyi Sakarlıklar
 • Gülmekten yarılacaksınız
  Gülmekten yarılacaksınız
 • ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
  ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
 • 2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
  2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
 • Top 10 sakarlıklar Gülmek Garanti
  Top 10 sakarlıklar  Gülmek Garanti
 • Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
  Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
VİDEO GALERİ
YUKARI