Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınAksaray'da Sağlık Sektörüne Her Zaman destek Verdik

Tarih: 29-01-2014 14:07:47 + -


Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ertuğrul Ünkoç’u ziyaret etti


Aksaray'da Sağlık Sektörüne Her Zaman destek Verdik

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Aksaray Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ertuğrul Ünkoç’u  ziyaret ederek karşılıklı görüş alış verişinde bulundu.

Başkan Nevzat Palta yaptığı açıklamada şunları söyledi  bu ziyaretimiz bir nezaket ziyareti. Değerli genel sekreterimizi hem bir ziyaret edelim hem görüş alışverişinde bulunalım diye bu ziyaretimizi gerçekleştirdik. Hakikaten değerli genel sekreterimiz geldiği günden bu tarafa hakikaten çok uyumlu seviyeli ilişkilerimiz oldu. Sonuçta bizler kamuyu bilen insanlarız. Ben 15-16 yıl kamuda görev yaptım. Üst düzey görev de yaptık. Dolayısıyla biz burada o çerçeve içerisinde kamu ahlakı devlet tecrübesi çerçevesi içerisinde tabii ki kurumların kamu kurumlarının arasındaki ilişkilerin seviyesi ne kadar düzgün olursa o kadar daha güzel işler ortaya çıkar diye bakmışımdır.

10 yıllık görev sürem içerisinde de tabii ki biraz hassasiyetlerim vardır haram helal konusu onlara çok dikkat ederim ama kamudan kamuya olan hizmetlerde çok fazla bakmam sonuçta kamu. Oda sonuçta halka hizmet ediyor bizde halka hizmet yapıyoruz. Dolayısıyla amacımız gayemiz ortak olduğu için o konularda daha geniş baktık Elimizden geldiği kadar da belediye olarak elimizden gelen desteği verdik.

 Aksaray’daki sağlık sektörü sağlık sistemi ne kadar güçlü ve kuvvetli olursa hem fiziki anlamda olsun hem de diğer anlamda güçlü olursa o şehrimizde yaşayan insanlarımızın daha iyi yere gelmesine vesile olur diye baktık biz. O açıdan biz desteğimiz her zaman verdik veririz de. İnşallah Aksaray’da sağlık sektörü daha iyi noktalara gelecek. Şu anda zaten özellikle hükümetimizin belki en başarılı olduğu konulardan bir tanesi sağlık. Şu anda devrim niteliğinde alınan kararlar var.

Ben bunu zaman zaman söylerim. benim abim işçi kadrosunda çalışıyordu. Annemi muayene ettirecek kimin üstüne yapsak diye düşünüyordu benim üstüme yapın dedim ben memurum o zaman çünkü şöyle bir ayrım vardı işçi olursa SSK hastanesine, memur olursa devlet hastanesine gidecek. Devlet hastanesi bomboş işçiyi götürüyorsunuz saatlerce orada belki yarım günü bir günü gider. Böyle bir mantalite böyle bir şey olur mu? Memur olduğumuz için rahmetli annem ölünceye kadar benim üzerimdeydi.

Tabii ki sonra sistem değişti. İnsanlar sonuçta BAĞ-KUR’lu olabilir SSK’lı olabilir emekli sandığı hiç fark etmez hatta şimdi bir TC kimlik numarası ile istediği hastane özel dâhil muayene olabiliyor. Bunlar belki bizim hayal dahi edemeyeceğiz şeylerdi bugün hamdolsun hayal edemeyeceğimiz şeyleri yaşıyor insanlar ki kanıksamaya da başladık. Şimdi kimin aklına geliyor ben SSK’lıyım acaba gidebilir miyim yok böyle bir şey istediğin yere gidebiliyorsun. O açıdan bunlar güzel şeyler. İnşallah daha da gayret daha da fedakârlık gösterirsek daha güzel şeyler ortaya çıkar diye düşünüyorum ben”.

Aksaray Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ertuğrul Ünkoç  ise yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi “ Çok sağ olsunlar bizi her zaman olduğu gibi yalnız bırakmayarak yine rutinleşmiş olan ziyaretlerini sayın başkanım yapıyorlar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum bu ziyaretler tabi kurumların birbiri ile olan ilişkilerini de güçlendiriyor. Birbirlerine ihtiyaç duyulan konularda kurumlardan isteyeceğimiz veya bizden istenilecek konularda daha içten olmasına yol açıyor. Daha içten karşılanmasına yol açıyor.

Sayın başkanım sağ olsunlar bu genel sekreterlik binamızın tadilatı aşamasında bize çok büyük yardımları oldu. Hem altyapısı konusunda buranın asfaltlanması konusunda yine binamızın ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda çok büyük yardımları oldu. Tekrardan onun için teşekkür ediyorum. Tabi yine lazım olduğunda hastanemizle alakalı olan konularda da kendileri her zaman bizim isteklerimizi değerlendirdiler. Yerine getirdiler sonuçta

Aksaray halkı için hizmet verilen alana ne zaman ne istediysek hiçbirinde geri çevrilmedik. Tabi bunlar bu karşılıklı ziyaretler bunları daha samimi hale getiriyor.

2012 yılının Kasım ayında geldim ben Aksaray’a. Aksaray’ı belediyecilik açısından çok beğendim. Yani en başta temizliği dikkatimi çekti gerçekten temiz bir şehir. Hava kirliliği görmedim kışın. Böyle bir güzelliği var. Sonra yeşil alanlar yapılmış. Ben ailemle beraber zaman gidip piknik yapacağım alanları buldum. Yürüyüş alanları var. Gidiyorum yürüyüşümü yapıyorum. Şehircilik anlayışı açısından çok yüksek katlı binalar görmedim. Benim gerçekten çok hoşuma gitti. O nedenle son bir yılı yaşadım belki sayın belediye başkanımın başkanlığını ama ben gerçekten vatandaş olarak kendisine çok teşekkür ediyorum. Nadir böyle temiz yeşil alanı olan hava kirliliği olamayan gördüğüm şehirlerden. İnşallah yeşil alanının daha da artacağına inanıyorum. Yine hava kirliliğinin olmayacağına inanıyorum. Kurumlar arası ilişkinin de iyi ilişkilerle devam edeceğine inanıyorum.”

 
Bu haber 1490 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Aksaray Belediyesi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
  Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Rekor Kırdılar
  Rekor Kırdılar
 • Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
  Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
 • Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
  Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • En İyi Sakarlıklar
  En İyi Sakarlıklar
 • Gülmekten yarılacaksınız
  Gülmekten yarılacaksınız
 • ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
  ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
 • 2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
  2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
 • Top 10 sakarlıklar Gülmek Garanti
  Top 10 sakarlıklar  Gülmek Garanti
 • Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
  Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
VİDEO GALERİ
YUKARI