Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınAksaray Kentleşme Konusunda Türkiyenin Güzide Bir Şehridir

Tarih: 30-01-2014 12:12:55 + -


Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta kamu kurum ve kuruluşlarına yaptığı nezaket ziyaretlerini sürdürüyor.


Aksaray Kentleşme Konusunda Türkiyenin Güzide Bir Şehridir

BAŞKAN NEVZAT PALTA KADASTRO MÜDÜRÜ YILMAZ SARAL’A NEZAKET ZİYARETİNDE BULUNDU

 

SARAL” AKSARAY KENTLEŞME KONUSUNDA TÜRKİYE’NİN GÜZİDE BİR ŞEHRİDİR”

 

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta kamu kurum ve kuruluşlarına yaptığı nezaket ziyaretlerini sürdürüyor.

Başkan Nevzat Palta belediye meclis üyeleriyle birlikte Aksaray Kadastro İl Müdürü Yılmaz Saral’ı makamında ziyaret etti

Başkan Nevzat Palta, burada yaptığı açıklamada şunları söyledi “Bu tabii ki bir nezaket ziyareti. Daha önce sevgili müdürümle biz kendileri geldiğinde onlar bana geldiler. Biz onları ziyaret ettik. Ama bu süre içerisinde işte 2 yıl olmuş. Dün gibi hakikaten 2 yıl olmuş. Geldiği günden bu tarafa zaten biz belediye olarak hem tapu olsun hem de kadastro olsun içli dışlıyız. Yapmış olduğumuz imar uygulamaları imar çalışmalarıyla beraber sonuçta kardeş bir birim olarak beraber çalıştık.

Sonuçta bizlerde kamudan gelmiş kamu terbiyesi almış insan olarak söylüyorum. Bu ilişkiler ne kadar düzgün ve düzeyli olursa ortaya daha güzel işler çıkar. Bunun örneğini burada görüyorsunuz. İlişkilerin seviyesinin düzgün olması insanların birbirini anlayabilmesi ile ortaya güzel hizmetler çıkıyor. Ben o açıdan hem bizimle ilgili söylediği güzel sözlerden dolayı inşallah onlar bizim için onurdur onu söyleyeyim. Bu süre içerisinde de tabii ki uyumlu çalışmalarımızdan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Allah muvaffak etsin. Sonuçta doğduğunuz yer Rize’dir ama bu gün doyduğunuz Türkiye’nin Türk bayrağının dalgalandığı Aksaray. Sonuçta burası bizim memleketimiz hepimizin memleketi. Ben teşekkür ediyorum. Başarılar diliyorum. Tabii ki 15-16 yıl kamuda çalıştım. Genel müdür yardımcılığı yaptım. Sonuçta buralara geldik. Bu topraklar benim doğduğum yer. Ama doyduğum yer farklıydı 15-16 yıl ben Ankara’da kaldım. Sonuçta burada Allah nasip etti. Kendi memleketimde hizmet etme şerefine nail olduk. Güzel şeyler yaptık. Gelişen bir şehir dinamik bir şehir Aksaray. O açıdan inşallah hayırlı işler yapmışızdır. Bundan sonra Mevla’m bir kapıyı kapattı bir kapıyı açar. Sonuçta bize görev nerede verilirse nerede verilecekse kaldığımız yerden yolumuza devam ederiz. Önemli olan sizin dediğiniz sözdür. Arkasından hayırla anılan insan olabilmek ve şu gök kubbede hoş bir seda bırakmak. İnşallah olmuştur diye düşünüyorum. Mevla’m hayır getire inşallah. Sağ olun.

Aksaray Kadastro İl Müdürü Yılmaz Saral ise Aksaray’ın kentleşme konusunda Türkiye’nin güzide illerinden birisi olduğunu belirterek şunları söyledi “Biz başkanımla beraber çalıştık. Sayın başkanımla çalışmak hakikaten gurur vericiydi onur vericiydi. Bunun onur ve gururunu yaşadık. İşim gereği Türkiye’nin %70 ini gezdim başkanım. Aksaray’ımız tüm samimiyetimle söylüyorum. Kentleşme konusunda imarlaşma konusunda Türkiye’nin güzide illerinden bir tanesidir. İmar konusunda en büyük sorun bana göre 3194 sayılı imar kanununun 18. Madde uygulamasıdır. Sayın başkanım bu bağlamda taşın altına tabiri yerinde ise elini değil belini koymuş. Aşağı yukarı 5-6 mahallenin imar uygulamasını beraber yapmak bizlere nasip oldu. Sayın başkanım benim memleketim Rize. Doğduğum yer Rize doyduğum yer Aksaray. Beni bir Aksaraylı kabul edin lütfen. Bu bağlamda Aksaray ve Aksaraylılar adına bu çalışmalarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum sayın başkanım. Türkiye’yi gezseniz böyle imar planlı kentli bir yer daha göremezsiniz sayın başkanım. Bu bağlamda çok teşekkür ediyorum. Sizinle çalışmaktan da zevk duydum gurur duydum onur duydum. Bundan sonra ne yapacaksınız bilmiyorum ama ne yapacaksanız Allah gönlünüze göre versin. Allah ne muradınız varsa versin. Ömrümüzün sonuna kadar da dostuz Allah nasip ederse sayın başkanım. Teşekkür ediyorum. İlin içinde yaşayanlar bunu pek anlamıyorlar sayın başkanım. Dışarıdan görenler gelenler bu hizmetleri daha güzel daha yerinde görüyorlar. Çok şükür caddeler birbirini paralel sokaklar dik çok güzel bir kentleşme. Bu da 18. Madde uygulamasının sonucu. 27 yıllık hizmetim var. Bu son 2 yılda gördüğüm 18. Madde uygulamasını Vallahi 25 yıldır bu kadar 18. Madde uygulaması görmemiştim. Türkiye’nin de %70ini gezmişim. Çok sıkıntılı bir uygulamadır başkanım. Az önce söylediğim gibi başkanım hizmetin altına elini değil belini koymuştur. Çok teşekkür ediyorum sayın başkanım. Eksik olmayın. Şu gök kubbede hoş bir seda bıraktınız diye düşünüyorum.”

 
Bu haber 1857 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Aksaray Belediyesi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
  Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Rekor Kırdılar
  Rekor Kırdılar
 • Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
  Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
 • Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
  Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • En İyi Sakarlıklar
  En İyi Sakarlıklar
 • Gülmekten yarılacaksınız
  Gülmekten yarılacaksınız
 • ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
  ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
 • 2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
  2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
 • Top 10 sakarlıklar Gülmek Garanti
  Top 10 sakarlıklar  Gülmek Garanti
 • Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
  Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
VİDEO GALERİ
YUKARI