Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınASKF, değerlendirme toplantısı yaptı

Tarih: 12-12-2013 00:00:00 + -


Aksaray ASKF Başkanı Cavit Kılıç ve Futbol İl Temsilcisi Celal İmik in düzenlediği toplantıda kulüplerden gelen talep üzerine son haftalarda yaşanan hakem hataları, saha dışı olayları yapılan değerlendirme toplantısında masaya yatırıldı.


ASKF, değerlendirme toplantısı yaptı

Yapılan  değerlendirme toplantısına Çevik kuvvet şube Müdürü Muhsin Erdoğan, Futbol İl Disiplin Kurulu Başkanı Avukat Özkan Doygun, İl Hakem Kurulu yetkilileri şeref Kaya, Mesut Eriş, Yusuf Atıcı  ve  1 .amatör kümede mücadele eden kulüp yetkilileri katıldı.

Kılıç “Biz Bir Aileyiz”

ASKF Başkanı Cavit Kılıç değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmada “ Değerlendirme toplantısına katılan bütün kulüplerimize teşekkür ediyorum, katılmayan kulüplerimize ise sitem ediyorum . Burada  kulüplerin istediği üzerine bir araya geldik. Biz bir aileyiz ve ailemizin eksiksiz olmasını istiyorduk. Burada bulunmamızın amacı kulüplerimizin dertlerini dinlemek , sıkıntılarını paylaşmak.şimdi gündem konusu olan hakemler  hakkında dertleriniz dinleyeceğiz. Disiplin kurulu başkanımız ve  il hakem kurulu yetkilerimiz buradalar. . Aile olduğumuz için herkesin eteğindeki taşlarını dökmesini istiyoruz. Burada her kes duygularını rahatça söyleyebilir. Sıkıntıları paylaşırsak sorunları çözebiliriz. Sizler olmasanız burada ASKF olmaz. Futbol olmaz. Heyecan olmaz. Başarı ve başarısızlık olmaz. Eleştiri olmaz.Hakemlerimiz olmaz.”dedi.

İmik “Dert Yanan Kulüpler Burada Yok  Demek Ki Dertte Yok”

Futbol İl Temsilcisi Celal İmik ise yaptığı konuşmada  toplanma amacımız bazı kulüplerimiz  hakemlerden oldukça dertliler.  Toplanmak istediler. Oysa  dertli olan hakemlerden şikayet eden kulüp yetkililerimiz burada yoklar. Demek ki  ortada bir şikayet ve olumsuz yok diyerek katılmayan kulüplere gönderme yaptı Derdi olan burada olacak ki sıkıntıları çözmek için bizlerde mücadele edeceğiz. Ama yine gündemi ele alıp kulüplerimizin derdine  mehlem olmaya çalışacağız.. İmik daha sonra  kulüp yetkilerine sözü bıraktı.

Kulüpler “Hakemler Adil Olsun Yeter”

Kulüp Başkanlarının ortak görüşleri ise ; hakem hatalarının takımlarının canlarını yaktığı ve bu konuda hakemlerin daha dikkatli olmaları yönünde oldu. Hakemlerin bazı kulüplerin oyuncularında çekindiklerini ve bu yüzden  oyundan ihraç etmediklerini savunarak cesaretli olmalarını hak eden hangi kulüp oyuncusu, yetkilisi olursa olsun cezalandırılmaları istediler. Kulüp yetkilileri ayrıca kendi oyuncularının gereksiz ve centilmenlik  dışı hareketleri ile ceza almaları halinde  kulüpten uzaklaştırılması konusundan   radikal karalar alarak olayların en aza ineceği görüşünde bulundular.

Doygun “Biz Ceza Vermiyoruz Oyuncular Kendi Alıyor ”


Kulüpler verilen cezalar konunda veryansın ettiği Futbol İl Disiplin Kurulu Başkanı Avukat Özkan Doygun Futbol İl Tertip Komitesi tarafından disipline sevk edilen futbolcu ve yöneticiler hakkında cezaları , hakem ve gözlemci raporlarını baza alarak veriliyor.
.Hiçbir kulübe ve oyuncusuna  zevkimize göre ceza vermiyoruz. Disiplin talimatında ne yazıyorsa yapılan eyleme göre cezalar veriliyor. Kimseye bugün kadar haksız bir ceza verilmedi. Bu konuda bütün kulüplerimiz rahat olsun ve Futbol İl Disiplin Kurulu olarak ta vicdanımız rahat. Bu sezon yeniden saha kapatma cezaları da olacak. Cezayı hak eden kulüplerimiz ilçe statların da cezalı maçlar oynayacak.. Onun için kulüp yetkilileri olarak  futbolcularınıza sahada dikkatli olmaları konusunda uyarılar yapın ve takımlarını yalnız bırakmasınlar” dedi.

Eriş “  Hakemlerde Hata Yapabilir Ama Asla Artlı Niyetli Olamaz”

Aksaray İl Hakem Kurulu  Hakem Atanma Sorumlusu Mesut Eriş  “ hiçbir hakemimiz art niyetli değil. Mutlaka hataları oluyor. Dünyada hatasız insan yok. Ama hataları en aza düşürmek için uğraşıyoruz. Aksaray’lı hakem sayımızı artırmaya çalışıyoruz. Siz kulüplerimizden destek istiyoruz. Önümüzde devre arası var. Bütün kulüplerimiz davet ediyoruz. Dernek binamıza gelerek  futbol kurallarını anlatalım.  Futbolcuları bilinçlendirelim.ama saha içinde bilinçsizce yapılan hareketler sonucunda hakemlere yönelik   Ağır hakaretlerde bulunuldukça hakemlerimizin sayısı azalıyor .  Görev yapmak istemiyorlar. Hakemlerimize o kadar geliri de yok. Hakemlerimiz futbolu sevdiği için  yapıyor. Ama ağır hakaretler edildiğinde Onlarında ailesi var. Ne olursa olsun hiçbir hakemimize hakaret edilmesin. Hiç kimsenin ne olursa olsun birbirine hakaret etmeye ve kötü söz kullanmaya hakkı yok.  Hata yaptıklarında gerekeni hakem ailesi olarak değerlendiriyoruz. Bütün kulüplerimiz bu konuda rahat olsun.  Kulüplerimizde oyuncularının saha içinde sağ duyulu olmaları konusunda uyarmaları halinde sorunlar daha kolay çözülecektir.” dedi.

Amatör Lig 1 Hafta Ertelendi

 
Toplantının ardından hafta sonu yapılacak Açık öğretim sınavları nedeni ile  amatör ligde ilk devrenin son haftası oynanacak maçlar  kulüplerin isteği sonucu   futbol il tertip komitesi tarafından  bir sonraki haftaya ertelendi.
Bu haber 4408 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SPOR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
  Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Rekor Kırdılar
  Rekor Kırdılar
 • Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
  Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
 • Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
  Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • En İyi Sakarlıklar
  En İyi Sakarlıklar
 • Gülmekten yarılacaksınız
  Gülmekten yarılacaksınız
 • ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
  ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
 • 2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
  2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
 • Top 10 sakarlıklar Gülmek Garanti
  Top 10 sakarlıklar  Gülmek Garanti
 • Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
  Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
VİDEO GALERİ
YUKARI