Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınATSO Heyeti Sendikaları Ziyaret Etti

Tarih: 20-02-2014 16:06:27 + -


Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş ve Meclis Başkanı Fatih Tekin ilimiz Türk Metal Sendikası Aksaray Şubesi Başkanı Muhterem Taşdemir ile Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Ali Toprak’ı makamında ziyaret ettiler.


ATSO Heyeti Sendikaları Ziyaret Etti

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş ve Meclis Başkanı Fatih Tekin ilimiz Türk Metal Sendikası Aksaray Şubesi Başkanı Muhterem Taşdemir ile Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Ali Toprak’ı makamında ziyaret ettiler.

Organize Sanayi Bölgesi Firmaları ziyaretlerini devam ettiren ATSO Heyeti firma ziyaretlerinin yanı sıra ilimiz Sivil Toplum Kuruluşu Başkanlarını ve yetkililerini ziyaret ederek sanayi ile ilgili fikir alışverişinde buluyorlar.

TÜRK METAL-SEN ŞUBE BAŞKANI TAŞDEMİR; “ AKSARAY SANAYİSİ GELİŞİYOR ”

Türk Metal Sen’in işlevleri hakkında kısa bir bilgi veren Taşdemir, yapmış olduğu açıklama da; “Türk Metal-Sen 10 Temmuz 1963 tarihinde "Türkiye Metal İş Federasyonu" adıyla kuruldu. Türkiye’de Milli Tip Sendikacılık yapısal anlamda Türk sendikacılığına damgasını vurduktan sonra, 16-17 Kasım 1973 tarihinde yapılan 6. Genel Kurulu sırasında Türkiye Metal İş Federasyonu’nun tüzel kişiliğine son verildi ve adı Türk Metal Sendikası olarak değiştirildi.

 

Türk Metal Sendikası, endüstri ilişkilerindeki pozitif yaklaşımıyla, Türkiye'de sanayinin bugünlere gelmesinde önemli pay sahibidir. Bu anlayışın iş çevrelerine verdiği güvenin katkısıyla kuruluş günlerinde 15 bin civarında olan üye sayısı Türkiye’de sendikalı üye sayısı düşmesine rağmen 151 bini aşmıştır.

 

Sendikal bakış açısını “Üretmek, Kazanmak, Kazandırmak İstiyoruz” anlayışıyla özetleyen Türk Metal, otomotiv, beyaz eşya, elektronik, demir çelik ve yan sanayi de birçok önemli işyerinde yetkili sendika olarak faaliyetini sürdürmektedir.

 Bu kapsamda Türk Metal Sen Aksaray Şubesi olarak hızla gelişen sanayimizin daha iyi yerlere gelmesi için Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ile koordineli olarak çalışamaya her zaman hazırız” Dedi.

TÜRK EĞİTİM-SEN ŞUBE BAŞKANI TOPRAK; “ EĞİTİMİ ÜST DÜZEY OLAN SANAYİ GELİŞMEYE AÇIKTIR”

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarını ağırlamaktan dolayı onur duyduğunu ifade eden Eğitim-Sen Şube Başkanı Toprak, yapmış olduğu açıklama da; “  Eğitimi üst düzey olan illerin her zaman gelişmeye açık olduğunu ve hedefi olan bir ülkenin öncelikle eğitim alanındaki başarılarını artırması gerekir.

Değerli başkanlarımızın ilimiz sanayisi için vermiş olduğu emekleri takdir ediyorum. İlimiz sanayisinde eğitimli ve bilgili ne kadar çok kişi istihdam edilirse o kadar çok iyi yerlere gelir. Ben bu noktada bizleri buralara kadar gelerek ziyaret eden başkanlarımıza teşekkür ediyor zorlu görevlerinde başarılar diliyorum” Dedi.

ATSO BAŞKANI KOÇAŞ; “ SENDİKALARIMIZLA BİRLİKTE HAREKET EDİYORUZ”

İlimiz Sendika Temsilciliklerinin ziyaretleri sonrası açıklama yapan Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş, yapmış olduğu açıklama da; “ Organize Sanayi Bölgesi firmalarımızı ziyaretlerimizin yanı sıra İlimiz Kamu, Kurum ve Kuruluşları, Sivil Toplum Kuruluşlarımızı ve Sendika Temsilcilerimizi ziyaret ederek Aksaray’ın gelişmesinin büyümesi noktasında fikir alışverişi yapıyoruz.

Göreve geldiğimiz günden son günümüze kadar bu ziyaretlerimiz devam edecek ve birlikte Aksaray sözümüzü yineleyeceğiz.  Bu ziyaretlerin her zaman faydasının olacağını zararının olmayacağını bildiğimizden dolayı başkanlarımızla yapmış olduğumuz fikir alışverişlerini devam ettireceğiz.

Bu noktada bizleri bugün makamlarında ağırlayan Metal-Sen ve Eğitim-Sen Şube Başkanlarımıza teşekkür ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum.
Bu haber 1068 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Aksaray ATSO Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
  Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Rekor Kırdılar
  Rekor Kırdılar
 • Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
  Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
 • Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
  Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • En İyi Sakarlıklar
  En İyi Sakarlıklar
 • Gülmekten yarılacaksınız
  Gülmekten yarılacaksınız
 • ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
  ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
 • 2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
  2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
 • Top 10 sakarlıklar Gülmek Garanti
  Top 10 sakarlıklar  Gülmek Garanti
 • Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
  Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
VİDEO GALERİ
YUKARI