Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınBakan'dan Başkan Palta'ya Övgü Dolu Sözler

Tarih: 04-03-2014 14:28:45 + -


Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Aksaray Belediyesi’ni ziyaret etti. Ziyarete Vali Şeref Ataklı, milletvekilleri Ruhi Açıkgöz ve Ali Rıza Alaboyun, Ak Parti Aksaray Belediye Başkan Adayı Haluk Şahin Yazgı, Ak Parti Aksaray İl Başkanı Fatih Yıldırıcı


Bakan'dan Başkan Palta'ya Övgü Dolu Sözler

BAKAN ÇAVUŞOĞLU’NDAN BAŞKAN NEVZAT PALTA’YA ÖVGÜ DOLU CÜMLELER

BAKAN ÇAVUŞOĞLU: “TÜM YAPTIĞINIZ GÖREVLERDE MEVKİ MAKAM İÇİN DEĞİL HİZMET İÇİN BULUNDUĞUNUZU BİR KERE DAHA GÖSTERDİNİZ.”

Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Aksaray Belediyesi’ni ziyaret etti. Ziyarete Vali Şeref Ataklı, milletvekilleri Ruhi Açıkgöz ve Ali Rıza Alaboyun, Ak Parti Aksaray Belediye Başkan Adayı Haluk Şahin Yazgı, Ak Parti Aksaray İl Başkanı Fatih Yıldırıcı, Merkez İlçe Başkanı Ömer Gizlenci, Aksaray Eski Milletvekili Ahmet Yaşar ile Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı.

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’nın çok güzel hizmetler yaptığını söyleyen Bakan Çavuşoğlu şunlara değindi: “Değerli başkanım öncelikle size şahsınıza, sayın valimize ve tüm Aksaraylılara göstermiş olduğunuz yakın ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum. Aksaray’da kendimizi evimizde hissediyoruz. Gerek eşimin ili olması sebebiyle gerekse buradaki sizin gibi dostlarımızın ve insanların sıcakkanlılığı sebebiyle her zaman evimizde hissediyoruz. Size son 10 yıldır Aksaray Belediye başkanı olarak daha önceki yıllarda da bürokrasimizde çok önemli noktalarda yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı gönülden teşekkür ediyorum.

TÜM YAPTIĞINIZ GÖREVLERDE MEVKİ MAKAM İÇİN DEĞİL HİZMET İÇİN BULUNDUĞUNUZU BİR KERE DAHA GÖSTERDİNİZ

Gerçekten de çok güzel hizmetler yaptınız. Tabi siyasette her zaman nöbet değişimi, bayrak teslimi olur. Önemli olan sizinde söylediğiniz gibi bırakılan noktadan daha ileriye noktaya gidebilmemiz için şehrimiz için hep birlikte çalışmaya devam etmektir. Sizde de bu olgunluğu gördük. Özellikle başından beri tüm yaptığınız görevlerde mevki makam için değil hizmet için bulunduğunuzu bir kere daha gösterdiniz. Özellikle bu sebepten dolayı size gerçekten teşekkür ediyorum. Hem hükümetim adına hem de partim adına çok teşekkür ediyorum.

AKSARAY’DA OYLARIMIZ SİZİN YAPTIĞINIZ HİZMETLERLE ARTACAK

Önümüzdeki seçimde Aksaray’ımızda inşallah yine oylarımız artacak. Bunda sizin yaptığınız hizmetlerinde büyük katkısı var. Biz sizlerle hep beraber haluk kardeşimizle beraber, bizimde 3 dönem kuralı var biliyorsunuz her parti her kurum, her ülke kendisini değiştirerek yenilemeli. Ya da geliştirerek değiştirmeli. O nedenle 3 dönem kuralını da ben faydalı buluyorum. İllaki hizmetin tek adresi meclis değildir. Hizmetin tek adresi hükümette değildir. Parti olur, sivil toplum örgütü olur, vakıf olur, yeter ki siz memlekete bir şeyler yapmak isteyin. Hizmet aracı bulunur. Hizmet etmek isteyenlerde asla yalnız kalmaz ve kimse de yalnız bırakmaz. O nedenle yine 3 dönem bittikten sonrada partimiz için memleketimiz için çalışmaya devam edeceğiz.

Ben Aksaray’da olmaktan çok mutlu oldum. Aksaray’daki gelişmeleri görmekten mutlu oldum. Sayın valimizde yeni başladı inşallah. Valimiz de yerel yönetimler merkezi yönetimle iş birliği yaptıktan sonra gelemeyecek hizmet yok. Yeter ki bu uyum içinde çalışma olsun.

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta ise yaptığı açıklamada şunlara değindi: “Sayın bakanım, kıymetli valim, değerli milletvekillerimiz, değerli belediye başkan adayımız, ben öncelikle sayın bakanım Aksaray’ımıza hoş geldiniz, aynı zamanda da belediyemize hoş geldiniz diyorum. Sizleri biz bir hemşeri olarak görüyoruz. Eşiniz Aksaraylı sizde uzun zamandır Aksaray’a gelip gidiyorsunuz. Sizleri burada gördüğümüz için memnun olduğumuzu belirtmek istiyorum.

ŞEHRİMİZİ HEM ŞEHİRCİLİK ANLAMINDA HEM DE HÜKÜMETİMİZİN KATKILARIYLA CİDDİ BİR NOKTAYA GETİRDİK

10 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum. Bu 10 yıllık görev süremiz içerisinde hem belediyecilik hizmeti olarak hem de hükümetimizin yapmış olduğu katkılarla milletvekillerimiz olsun, valilerimiz olsun hakikaten Aksaray son 10-12 yıl içinde ciddi anlamda hızlı bir ivmeyle gelişme gösteriyor. Benim göreve geldiğimde nüfus 129 bindi, şu anda 190 bin civarında merkez nüfusu var. Nerdeyse yüzde ellinin üzerinde ciddi bir artış var. Organize sanayide 22 fabrika vardı, şu anda 154 fabrika fiili çalışıyor. 500 kişi çalışan yer şu anda 7 Bin kişi çalışıyor. İnşallah bu yılın sonuna kadar da organize sanayimizde bir 10 Bin insan istihdam etme şansı bulacak. Her boyutta hem şehircilik anlamında olsun hem de hükümetimizin yatırımlarıyla ciddi bir noktaya şehrimizi getirdiğimiz kanaatindeyim.

AKSARAY’IMIZIN GELECEĞİ İÇİN ELİMİZDEN GELEN BÜTÜN GAYRETİ GÖSTERİYORUZ

Biz bu dönem aday olmuyoruz. İnşallah bundan sonra da kıymetli Haluk kardeşimiz de Aksaray’ımıza bizim bıraktığımız bayrağı bıraktığımız yerde daha iyi noktalara getirecektir. Biz zaten her zaman şunu söyledik, ekibiz biz sonuçta Aksaray’ın başarısı için Aksaray’da yaşayan insanlarımızın daha iyi bir şehir daha refah düzeyi yüksek bir şehir elde etmek için elimizden geldiği kadar zaten desteklerimiz de veriyoruz. Bundan sonra da bu seçim sürecinde de inşallah Ak Partiyi tekrar burada yüksek bir oyla, başta merkez olmak üzere diğer ilçelerimizde beldelerimizde başarılı olması içinde gece gündüz işbirliği içerisinde teşkilatımızla çalışıyoruz. O açıdan da inşallah hayırlı sonuçlara başbakanımızın yüzünü ağartacak hem seçilme konusunda hem de oy konusunda iyi noktalara varır diyorum. Teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz diyorum.

Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Başkan Nevzat Palta’ya yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti. Başkan Nevzat Palta ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Bakan Çavuşoğlu’na Aksaray kitapları ve el dokuması Taşpınar halısı hediye etti.
Bu haber 903 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Aksaray Belediyesi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
  Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Rekor Kırdılar
  Rekor Kırdılar
 • Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
  Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
 • Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
  Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • En İyi Sakarlıklar
  En İyi Sakarlıklar
 • Gülmekten yarılacaksınız
  Gülmekten yarılacaksınız
 • ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
  ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
 • 2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
  2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
 • Top 10 sakarlıklar Gülmek Garanti
  Top 10 sakarlıklar  Gülmek Garanti
 • Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
  Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
VİDEO GALERİ
YUKARI