Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınBaşkan Makine Mühendisliği Gururla Taşıyacağımız Mesleğimizdir

Tarih: 03-02-2014 10:35:24 + -


Aksaray Makine Mühendisleri Odası tarafından meslekte 25 yılını dolduran Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Sertdemir, Öğretim Üyesi Doç.Dr. Kemal Aldaş ve Makine Mühendisleri Odası Başkanı Hakkı Şahin’e Teşekkür


Başkan Makine Mühendisliği Gururla Taşıyacağımız Mesleğimizdir

 

MAKİNE MÜHENDİSLİĞİNDE 25 YILINI DOLDURAN BAŞKAN NEVZAT PALTA’YA TEŞEKKÜR PLAKETİ VERİLDİ

 

BAŞKAN NEVZAT PALTA “MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ GURURLA TAŞIYACAĞIMIZ MESLEĞİMİZDİR”

 

Aksaray Makine Mühendisleri Odası tarafından meslekte 25 yılını dolduran Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Sertdemir, Öğretim Üyesi Doç.Dr. Kemal Aldaş ve Makine Mühendisleri Odası Başkanı Hakkı Şahin’e Teşekkür plaketi verildi 

 

 

 

Aksaray Makine Mühendisleri Odası Meslekte 25. Yılını dolduran üyeleri için plaket töreni düzenledi.

Ağaçlı restoranda düzenlenen programa Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Makine Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Erdoğan Duransoy Aksaray Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Kemal Aldaş, Makine Mühendisleri Odası Başkanı Hakkı Şahin ve çok sayıda makine mühendisi katıldı.

             Mesleği makine mühendisi olan ve meslekte ki 25 yılını dolduran Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta yaptığı konuşmada yılların çok çabuk geçtiğini ifade ederek şunları söyledi  “Benim 25 yılımı hatırlatmak bazen iyi olur bazen de moral bozar ama güzel bir duygu onu söyleyeyim. O açıdan böyle bir plaket verdiğinizden dolayı teşekkür ediyorum.

 Ben 15-16 yıl Ankara’da kaldım. İlk göreve başladığım yer Ankara. 2004 yılın kadar orada kaldık. Tabii ki o bulunduğum süre içerisinde özellikle ilk yıllar 80li 90lı yıllar da makine mühendisleri odasının Ankara şubesinde de aktif görevim yoktu ama seçimlerde aktif çalıştık. Zaman zaman da bu kazan kontrolleri vardı. Bizleri yazarlardı giderdik orada gerekli mutat kontroller. Dolayısıyla odayla içli dışlıydık. Ama daha sonra malum şeylerden dolayı koptuk oradan. Biraz ideolojik yapılaşmalar olunca uzaklaştık. Ama belirli yıllar odanın değişik faaliyetlerinde bulunduk. Faaliyetlerine katıldık. İşte 25-30 yılı dolduranlara plaket verilirdi. Bizde giderdik. O zaman öyle büyük gelirlerdi ki bana oraya gelenler. 25. Yıllar 30. Yıllar bizim o gençlik yıllarımızda çok büyük bir şeydi.

 Fakat gün oldu devran döndü o yaşları bizde yaşadık. Bugün geldik dediler ki başkanım sizde 25 yılınızı doldurmuşsunuz dediler. Hayat devam ediyor sonuçta inşallah Mevla’m tabii ki güzellikler hayırlı ömürler versin. Sonuçta hayat yaşanıyor. Yaşanıp bitiyor. Önemli olan bu ömrün güzel yaşanması hayırlı yaşanması güzel şeylere vesile olunması. Önemli olan bu yoksa hakikaten dün gibi benim mesleğe başladığım. Belediye başkanlığına başladığım da dün gibi. Arkadaşlar dediler ki başkanım biz sizi seviyorduk. Bende sizleri seviyorum ama hayat böyle yani. Devam ediyor bir yere kadar. İşte 10 yıl burada belediye başkanlığı yaptık. Ama tabii ki bazen bizim çocuklar derdi ki baba belediye başkanlığı meslek Bir gün dedim ki kızım benim mesleğim belediye başkanlığı değil ben makine mühendisiyim. O benim mesleğim ama belediye başkanlığı görevdir. Sonuçta belirli bir zaman içerisinde milletin size verdiği takdir ettiği görevdir. Süre dolduğu zaman görevi bırakırsın başka göreve geçersin.

İşte oda başkanlarımız burada sonuçta yeni seçildiler. Tabii ki başkanımızı kutluyoruz. Hayırlı uğurlu olsun diyorum ama bunlar belirli sürelerle belirli zaman dilimlerinde insanların yapmış olduğu görevlerdir ama mühendislik makine mühendisliği sonuçta bizim inşallah ölünceye kadar üzerimizde gururla taşıyacağımız mesleğimiz. Onlar bakidir. O açıdan kendimi hakikaten şanslı hissediyorum. Daha nice 25-30-35li yıllar diyelim hayırlı ömürler temennisi ile hepinize teşekkür ediyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından meslekte 25 yılını dolduran Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Sertdemir, Öğretim Üyesi Doç.Dr. Kemal Aldaş ve Makine Mühendisleri Odası Başkanı Hakkı Şahin’e Teşekkür plaketi verildi  

 
Bu haber 1876 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Aksaray Belediyesi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
  Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Rekor Kırdılar
  Rekor Kırdılar
 • Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
  Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
 • Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
  Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • En İyi Sakarlıklar
  En İyi Sakarlıklar
 • Gülmekten yarılacaksınız
  Gülmekten yarılacaksınız
 • ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
  ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
 • 2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
  2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
 • Top 10 sakarlıklar Gülmek Garanti
  Top 10 sakarlıklar  Gülmek Garanti
 • Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
  Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
VİDEO GALERİ
YUKARI