Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınBaşkan Nevzat Palta'dan Hamidiyeye Su Müjdesi

Tarih: 19-02-2014 18:32:45 + -


Aksaray belediye başkanı Nevzat Palta, Hamidiye Alacalı vatandaşlara su müjdesi verdi.


Başkan Nevzat Palta'dan Hamidiyeye Su Müjdesi

Aksaray belediye başkanı Nevzat Palta, Hamidiye Alacalı vatandaşlara su müjdesi verdi.

Başkan Nevzat Palta daha önce verdikleri sözlerin her zaman arkasında durduklarını ifade ederek şunları söyledi “Şimdi şunu  müjde olarak söyleyeyim. Bizim 2009 yılında hatırlarsanız sizlere verdiğimiz sözler vardı. Size içme suyuyla ilgili bir söz vermiştik. Kanalizasyonla ilgili söz vermiştik. İşte şuan sonuçlanan 18. Madde uygulamasıyla ilgili söz vermiştik. Hamdolsun ki 18. Madde uygulaması bitti. Onu halletmiş olduk. Diğer bahsettiğiniz hazineyle ilgili, özel idareyle ilgili olanlar, onlar ayrı değerlendirilecek, ayrı komisyon kurulup daha sonra bedelleri değerlendirilecek.

Sizin içinde şu anda elzem olan bir konu içme suyu konusu; bu da biraz belki istediğimiz zamandan daha ileriki zamana kaydı ama sebebi de şuydu. Biz bir revizyon imar planı yaptık. Bu planı yapmamızda ki kastımız Hamidiyenin ve Aratolun  Aksaray belediyesine bağlanmasıdır. Yani bazı yerlerin Aksaray’a katılmasıyla tamamen yeni bir imar planı uygulaması yapalım dendi. Bu çerçevede tabi revizyonla beraber de 18 de uygulandı. Bunlar olmayınca bizim içme suyu projemiz çizilemedi, gecikti.  Niye ? bunu yapmak için elinde imar olması lazım. İmar olacak ki boruları ve rögarı nereye koyacağını belirleyeceksin. Bu da tabi 18 uygulaması ve diğer imar planıyla alakalıdır. Bu olmayınca da biraz uzadı tabiri caizse. Ondan dolayı içme suyu projemizde belki 2 yıl 3 yıl önceden bitmesi gerekiyordu. Buna paralel olduğu için biraz projeyi alan firma imar planının sonuçlanmasını bekledi. Ama hamdolsun revizyonu bitirdik. 18 zaten tamamlandı. İçme suyu projelerimizde zaten bitti şu anda. Ve ihaleye çıktık. Bu belki sizin duymak istediğiniz en önemli müjde  14.03.2014 yani 14 Martta Allah nasip ederse sizin Hamidiyenin içme suyu ihalesi yapılacak. Projeler falan bitti. Yapım ihalesi yapılacak.  

Yani içme suyu  ana kaynağından getirilmek kaydıyla  Helvadere yani o bölgeden ana hatları çekilecek. Çok kapsamlı bir proje rakamlarda büyük. Öyle birkaç trilyon falan değil.  Çok yüksek bir rakam var. Ama proje geniş bir proje. Proje öyle günü kurtarmak için yaptığımız bir proje değil geniş kapsamlı ana kaynağından büyük borularla getirebileceğimiz dağıtılabilecek büyük bir proje. İnşallah güzel katılımcılar olur ve Allahtan mani olmazsa kısa bir süre içerisinde temelini de bunun rahatlıkla atabiliriz.  Alan firma güçlü bir firma olursa çok kısa süre içerisinde bitirme şansımız olur. Buda sizin için bence beklediğiniz en büyük müjde. Diğerini söyleyeyim.

Bir de kanalizasyonumuz vardı. Kanalizasyonda içme suyuyla paralel gidiyordu. Fakat daha sonra biraz  ufak tefek sıkıntılar çıktı. Şu anda proje bitme aşamasında. Tahminim bir ay içerisinde bir buçuk ay içerisinde onun projesi de biter. O proje bittikten sonra da hemen akabinde kanalizasyon ihalesi yapılacak. İçme suyu ile kanalizasyon farklı şeyler. Diğerinin projesi de bir bir buçuk ay içersinde tamamlanıp oda hemen akabinde inşallah ihale süreci olacak. O da tahminim kısa bir süre içerisinde yapılmış olur diyorum. Tabi bunlar bittikten sonra da belediyemizin imkânı var gücü var Allah nasip ederse yollarınız, işte buna benzer diğer ihtiyaçlarınız, kaldırımdı vs şehirle ilgili bölgeyle ilgili ihtiyaçlarda kısa bir süre içerisinde bitirilir diyorum. Şimdiden Hayırlı, uğurlu olsun diyorum. Başta 18. Madde uygulaması dediğimiz imar uygulaması hayırlı olsun, tapularınız hayırlı olsun. İçme suyu işiniz hayırlı olsun diyorum.

 İmarda çok önemli ama gerçi birini birine tercih etme şansımızda yok. O olmayınca bunu yapamadık ama ikisi de öncelikli diyebiliriz. Kanalizasyonda önemli belki şu anda ihtiyaç yok gibi diyorsunuz ama modern bir şehirde altyapının olmaması uygun değil. İnşallah kanalizasyonda önümüzdeki aylarda Allah nasip ederse  ihalesi yapılır. Dolayısıyla yine biz sözümüzde durmuş olduk. Biraz gecikti ama bizden kaynaklanmadı.  Şunu özellikle söyleyeyim bizden kaynaklanan olsa hemen halledin yapın dersin. Bu projeyi iller bankasına çizdirdik. Yani iller bankası ihale etti. Artı imar planını ihale ettik. O da imar planıyla beraber yürüdüğü için ondan dolayı biraz gecikme oldu ama bu gecikme sizin aslında hayrınıza oldu. Daha düzenli daha kapsamlı daha kaliteli proje ortaya çıkmış oldu. O açıdan inşallah çok kısa bir zaman diliminde ben inanıyorum ki bu eksiklerinizin hepsi de hallolmuş olacak. Çözülmüş olacak.  İnşallah ilerde Hamidiyeyi daha iyi yerlerde böyle daha temiz, pırıl pırıl  bir şekilde göreceğiz. Tekrar hayırlı uğurlu olsun diyorum. Allah utandırmasın diyorum. Yani biz yapamayacağımız şeyi söylemedik. Bakın bu bizim prensiplerimizdir. Benim 10 yıllık belediye başkanlığım içerisinde hiçbir zaman yalan dolan olmadı. Yalan dolanın bizim kitabımızda yeri yoktur. Olmayacak şeye olmaz deriz. Yapacağımız şeyi de yaparız. O gün 2009 yılında ne söylediysem sonuna kadar arkasındayım. Açın kayıtlarda ne söylediysem Hamidiye ile ilgili arkasındayım. Belki biraz gecikti dediğim gibi o da bizden kaynaklanmadı. Olsun bazen her şeyde bir hayır vardır deriz. Sonuna kadar sözlerimizin arkasındayız. Ve sözümüzü sonuna kadar da takip edeceğiz.

 

HALUK KARDEŞİMİZ TAKİP EDER

  18 bitti ondan dolayı bir sıkıntınız yok, içme suyunu da ihale ediyorum. İhale ettikten sonra da zaten bizden sonra gelen Haluk kardeşimiz onları inşallah takip eder. Bizde yine istişarelerimize devam edeceğiz. Hemen arkasından kanalizasyon gelecek, göreceksiniz tertemiz pırıl pırıl olacak diyorum. Allah hayırlı uğurlu etsin. Mevlam utandırmasın. Güzel bir şekilde kullanmayı nasip etsin diyorum.

 

                                     VATANDAŞLAR SU İÇİN NE DEDİ?

 

Muhtar Topaç: “İnşallah yakın bir zamanda ihalemiz gerçekleşir. İhale sonucunda inşallah bu projemizde yerine gelir. Sizden tek isteğimiz şudur ki Sizden sonra gelecek olan başkanlarımızdan temennimiz özel idareye ve Milli Emlak’a ait olan yerlerle ilgili yardımcı olmanız. Teşekkür ederiz. Şu anki gecikmenin sebebinin siz ileriye dönük uzun vadeli olduğunu söylediniz. Bundan dolayı çok iyi bir proje yapmışsınız. Bu iyi olmuş. Yani 3-5 senelik bir proje değil. En az 50 yıllık bir proje..

 

 

Yaşar Güven: “İnşallah bundan sonra gelecek olan hizmetlerin yani su sıkıntımız kanalizasyon sorunumuz imar uygulamasının hemen akabinde tarihlerini de açıkladınız ihalelerin inşallah 2014 yılı içerisinde, ilk çeyreğinde olur. İnşallah çalışma biran önce olur çünkü çok muzdarip durumdayız.  Hizmetlerin bir an evvel gelmesi Hamidiye halkının özlemini giderecektir. Gerçekten yani suyumuz olsun birebir siz daha iyi biliyorsunuz içinde yaşıyoruz.

Hocamın da bahsettiği gibi inşallah bundan sonra tapularımızda çok önemli. Yani bedel olarak nasip olursa kurulacak olan bir komisyondan söz ettiniz. Öylede olması lazım. Bu komisyonun içerisinde Hamidiye halkı içerisinden muhtarlarla Yakup kardeşim gibi böyle ön liderliği yapacak kişilerden bu komisyonun içerisinde yer alıp mümkün olduğu kadar Hamidiye halkı fakir. Fiyatını uygun bir şekilde belirleyip bu insanlara yardımcı olursanız hayır dua alırsınız inşallah. Teşekkür ederim başkanım.

 
Bu haber 1098 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Aksaray Belediyesi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
  Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Rekor Kırdılar
  Rekor Kırdılar
 • Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
  Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
 • Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
  Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • En İyi Sakarlıklar
  En İyi Sakarlıklar
 • Gülmekten yarılacaksınız
  Gülmekten yarılacaksınız
 • ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
  ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
 • 2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
  2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
 • Top 10 sakarlıklar Gülmek Garanti
  Top 10 sakarlıklar  Gülmek Garanti
 • Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
  Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
VİDEO GALERİ
YUKARI