Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınBaşkan Nevzat Palta Eşmekaya Başkan Adayı Tayfur Başkan'a Büyük Destek Verdi

Tarih: 05-03-2014 14:43:35 + -


Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta beraberinde Ak Parti merkez ilçe başkanı ve Ak Parti il teşkilatıyla Eşmekaya kasabasını ziyaret ederek Ak Parti Belediye Başkan Adayı Tayfur Başkan’a destek verdi.


Başkan Nevzat Palta Eşmekaya Başkan Adayı Tayfur Başkan'a Büyük Destek Verdi

BAŞKAN NEVZAT PALTA BERABERİNDE AK PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI VE AK PARTİ İL YÖNETİM KURULU ÜYELERİYLE BİRLİKTE AK PARTİ EŞMEKAYA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI TAYFUR BAŞKAN’A BÜYÜK DESTEK VERDİ

 

EŞMEKAYA DA COŞKU İLE KARŞILANAN BAŞKAN NEVZAT PALTA VE AK PARTİ İL

          YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

“ AKSARAY’IMIZA VE TÜRKİYE’MİZE AK PARTİNİN MÜHRÜNÜ VURMAK İÇİN HEP BERABER ÇALIŞACAĞIZ”

 

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta beraberinde Ak Parti merkez ilçe başkanı ve Ak Parti il teşkilatıyla Eşmekaya kasabasını ziyaret ederek Ak Parti Belediye Başkan Adayı Tayfur Başkan’a destek verdi.

Eşmekaya Kasabasına yapılan ziyarete Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Ömer Gizlenci, İl Başkan Yardımcısı Mahmut Kuzucu, Ak Parti Aksaray Eski İl Başkanı Latif Ağır ve Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile birçok partili katıldı.

Eşmekaya’da coşkulu bir kalabalığa hitap eden Başkan Nevzat Palta şunları söyledi

“ Şimdi geldik burada da şu manzarayı görünce şu andan itibaren aynı coşku aynı heyecan daha fazlasıyla burada var. Ben inanıyorum ki Tayfur kardeşimize Eşmekaya halkı sahip çıkacak. Sizin sahip çıkmanızla beraber inşallah oda Eşmekaya beldemize kasabamıza inşallah elinden geldiği kadar gece gündüz çalışarak sizlerin hizmetkârı olacağına ben inanıyorum. Tayfur kardeşimizi gerçekten tanıyorum. Ben 10 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum biliyorsunuz Aksaray’da. Bu dönem aday olmayacağız. Tabii ki 10 yıllık bu süre içerisinde Aksaray’ımıza çok büyük hizmetler yaptık. Çok büyük çalışmalar yaptık. Sonuçta belediye tabii ki sorumluluk isteyen gayret isteyen bir görev. Fedakarlık isteyen bir görev Aksaray’ımıza ciddi hizmetler yaptık.

Tabii ki bu süreç içerisinde de 2009da da Tayfur kardeşimiz bahsetti. O adaylığı süresi içerisinde başta şahsım olarak teşkilatımız olarak her zaman yanında olduk. Çünkü inanıyorduk ki bakın buna Allah şahittir. Tayfur kardeşimiz eğer geçen dönem de burada olsaydı bugün Eşmekaya başka bir Eşmekaya olurdu. Ama dostlar zararın neresinden dönersek kardır. Diyor ya Mevlana dün dünde kaldı cancağızım bugün yeni bir şey söylemek lazım. Yeni bir şey bugün Tayfur kardeşimizin Eşmekaya’ya başkanlığı. Ben bir kardeşiniz olarak bu işlerin içinde 25 yılım geçti. Hem mühendislik boyutu var hem kamuda çalıştık. Genel müdür yardımcılığı yaptım. Belediye başkanlığı yaptık. Gerçekten belediye başkanı olacak insanlarda belirli meziyetlerin olması lazım. Birincisi dürüst olacak haramı helali bilecek. Ben o açıdan Tayfur kardeşime kefilim. Milletin malını mülkünü kendi malından mülkünden daha aziz bilmesi lazım. Yetimin hakkını mazlumun hakkını koruması lazım. Milletin en küçük parasını en iyi şekilde bu millete hizmet olarak harcaması lazım. Eğer bunu yaptığı zaman bir başkan Allah’ta bereketini verir ben bunu yaşamış bir kardeşinizim.

 Aldığımız dönemdeki belediye nere şimdiki belediye nere bir bakın. Baktığımız zaman Aksaray belediyesi Türkiye’de mali yapısıyla hizmet anlayışıyla bir numara. Biz bunu nasıl yaptık biraz önce söylediğim gibi bir kere belediye başkanı dediğiniz kişi tabii ki ehliyetli olacak tabii ki liyakatli olacak. Ama haramı helali bilecek. Kara delikleri kapatacak milletin malını mülkünü millete harcayacak. Çalışacak gece gündüz çalışacak tek gayesi Allah’ın rızası olacak ve sizden de duası olacak. Bu olduktan sonra Mevla’m öyle kapılar açar ki aklınız hayaliniz durur. Bunları yaşadım ben. Bir kapıyı kapatır samimiysen binlerce kapıyı açar getirir.

Onun için gelin burada zaten bu kalabalık buradaki kardeşlerimiz kararını vermiş ama bu yeterli değil. Ne yapacağız değerli dostlar Eşmekaya da Ak Partinin mührünü vurmak için hep beraber bugünden itibaren 28 günümüz kaldı. 28 gün gece gündüz çalışacağız. Eşimize dostumuza kardeşimize akrabamıza bunun küçük hesap olmadığını bu hesabın büyük olduğunu sadece bu meselenin Eşmekaya meselesi de değil. Tayfur kardeşimiz söyledi. Türkiye meselesi memleket meselesi Türkiye’nin geleceği Türkiye’nin yarınları bu mesele öyle tabii ki Eşmekaya da güçlü olacağız ki Aksaray’da güçlü olacağız ki Türkiye’de güçlü olacağız. Onun için burada hem Eşmekaya kazanacak. Hem Eşmekaya halkımız kazanacak hem de Türkiye ve içerisindeki kardeşlerimiz kazanacak. O şuurla çalışacağız.

 

Bakın şu anda dönen dolaplara bakın dostlar. Türkiye son 10-12 yıl içerisinde çağ atladı. İyi kötü dünyayı bilen bir kardeşinizim. Onlarca ülkeye gittim geldim. İnanın çoğu devlet Türkiye’nin ayağına su dökemez. Kimin sayesinde oldu bu? Ak Partinin sayesinde başbakanın sayesinde oldu. Geçen yıllarda Fransa’nın Paris’e gittik. Belediye başkanları vardı 10-15 kadar. Paris’in yakınında bir banliyöyü dolaştırıyorlar. Gittik basit bir otopark vb. çalışmalar dedim ki bunlar bizimle dalga mı geçiyor? Bunların alasını Türkiye’de yapıyoruz dönün dedik başka yere gittik. Yani şunu söylüyorum Türk milleti olarak bize öz güvenimizi sayın başbakanımız kazandırdı. Şimdi düne kadar bizi beğenmeyen Avrupa şu anda biz onları beğenmemeye başladık. Niye? Türkiye olarak en iyisini en alasını yapıyoruz.

 

 Allah’tan korkar bakın Konya yolunda Konya Aksaray arasındaki yol İnanın o kadar tehlikeliydi ki bu yol hatta ben belediye başkanıyken bile bazen Konya’ya gidiyorduk. İnanın korkarsın sollasan sollayamazsın karşıdan arabalar gelir. Hatırlıyor musunuz bu 33 kişi ölmüştü. O 33 kişi öldüğünde yer yerinden oynamıştı. Ondan sonra da bizler olsun milletvekillerimiz olsun üzerine gittik. Tabi başbakanımız buna hassas olarak ilgilendi. Ondan sonra buradaki duble yol kararı alındı. Şu anda bakın gerçekten Allah ondan razı olsun Allah başımızdan başbakanı eksik etmesin. Şimdi Sultanhanı’ndan buraya gelinceye kadar o yolları görünce dedim ki Ömer kardeşimize Mahmut kardeşimize dedim ki insan Allah’tan korkar. Şu yolları gördükten sonra eğer biz Ak Partiye oy vermezsek Tayfur kardeşimize oy vermezsek Allah bizden sorar. Her nimetin bir şükrü bir teşekkürü var. Bu yapılan hizmetlerin teşekkürü de oydur. Diyeceksiniz ki sayın başbakanım ömrümüz Eşmekaya Konya arasında geçti. Tek şeritlerde yüzlerce insanımız kazalarda öldü. Sakat kaldı. Bakın şu anda tertemiz pırıl pırıl yolları bize bahşettin bizde onun karşılığında oyumuzu vereceğiz. Tayfur kardeşimizi Eşmekaya’ya başkan yapacağız. Onun için sevgili dostlar gelin Eşmekaya’nın makus tarihini değiştirelim. Bakın Fahri kardeşimiz geldi Sultanhanı belediye başkanı ilan ettik. Şimdi orada Fahri’yi başkan ilan ettik dedik ki Tayfur’un soyadı zaten başkan onu da başkan ilan ettik. Şimdi o zaman değerli dostlar bize düşen dediğim gibi daha iyi bir Eşmekaya için daha güzel bir Eşmekaya’nın geleceği için inşallah el birliği içerisinde çalışacağız. Sadece Eşmekaya değil Sultanhanı değil Aksaray değil Türkiye’mizde bu mührümüzü inşallah vuracağız.

Bunu yapmazsak inanın 10-12 yıllık Türkiye’ye yapılan hizmetleri bir gün gelir birileri bir günde heba eder. Olayı birazda büyük düşüneceğiz. Bakın şu 17 Aralıktan sonra yapılanlara bakın. İnsan Allah’tan korkar insan memleket düşmanı bu kadar mı olur? Ne yaptı bu insanlar size. Bu memlekete Allah’ın Rızası dışında hizmetin dışında ne yaptı? Bu başbakan ne yaptı size? Geçen diyor ki bir yetkili İstanbul’da yetkili birisi diyor ki başkanım diyor 25 Aralık gecesini o geceyi bize Allah bir daha yaşatmasın diyor. Darbeye hazırlandılar sizlerin seçtiği bu hükümeti bu başbakanı alaşağı etmenin derdi ve gayreti içerisindeler. Peki, ne yaptı bu insanlar size dediğin zaman ne yapacak karşılığı hizmet yaptı. Karşılığı bu insanların refahı için çalıştı. Mutluluğu için özgürlüğü için inancı için çalıştı insanca yaşaması için çalıştı.

 

Bugün Türkiye bakın 2003 yılında bir yurtdışına çıkmıştım o zaman ben demiryollarındaydım inanın İngiltere’ye giriş yapacağız bakanlığı temsilen gitmiştim yarım saatten fazla bizim ekibi orada beklettiler. Ama bugün gittiğin zaman o Avrupa ülkelerinde sen Türk’sün Türk vatandaşısın diye herkes alkışla karşılıyor. İnanın şu anda Almanya’ya gidin geçen sayın başbakan oradaydı. Merkel bile başbakanın yanında eziliyor. Böyle bir güç geldi. Oradaki Türk vatandaşları diyor ki bunu ırkçılık olarak söylemiyorum. Diyor ki biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktan Türk olmaktan gurur duyuyoruz diyor. Almanya da yaşayan insanlar benim yakınlarım var şu anda orada. Niye söylüyor bunu işte son 10 yıldır 12 yıldır gecesini gündüzüne vererek çalışan bir iktidar ve başbakan var. Bunun sayesinde aslanlar gibi oraya gittiği zaman da geçen bir miting yaptı. Toplantı yaptı. On binlerce insan Almanya’da başbakanı bağrına bastı. Böyle bir sevgi seli böyle bir muhabbet var. Onun için biz kusura bakmasınlar başbakanı yedirtmeyiz. Başbakanımızın arkasındayız. Başbakanımızın yanındayız. Başbakanımızın bir kılına dahi zarar gelse bizi en fazla özer. Onun için başbakanımızın yanında olmak sadece lafla olmaz. Nasıl olacak? Oyla. Eğer burası demokratik bir ülkeyse birileri gibi seçilmişleri darbeyle alaşağı etme değil. Eğer seçilmiş insanı beğenmiyorsan ne yaparsın sandıkta gereğini yaparsın. Ama hala daha o zihniyet 10 yılda bir 10 dakika ara diyor ya her 10 yılda bir darbe yapıyorlardı hala o alışkanlıkları gitmedi. Ellerinden gelse bu seçilmiş insanları alaşağı etmenin derdi ve gayreti içerisindeler onun için dostlar burada tekrar ediyorum bir daha söylüyorum meseleye büyük bakacağız meselenin büyük olduğunun şuuruna varacağız küçük hesap yapmayacağız. Daha güçlü bir Türkiye için gece gündüz çalışalım. Gelin Eşmekaya’da Ak Parti bayrağını hep beraber dalgalandıralım. Şimdi tabi burada Tayfur kardeşimiz garanti ondan bir sıkıntı yok. Fahri’yi zaten seçtik fakat burada oylarım tek değil sadece Tayfur’a değil. İl genel meclisine o oyda sonuçta direk başbakana gidiyor. Şu anda aramızda Mehmet Tüzün kardeşimiz il genel meclisine birinci sıradan aday. Özellikle Tayfur kardeşimizi desteklemek için buraya geldiler. Alkışlayalım. Birde Sadrettin İriş kardeşimiz var. Eskil de oda burada. Teşekkür ediyorum.

 Tabii ki burada yanımda oturan eski il başkanı Latif Ağır kardeşimiz var. Oda sizin bu bölgenin evladı. Sultanhanılı. Dolayısıyla uzun yıllar beraber çalıştık. Allah kendisinden razı olsun. İl başkanlığımızı yaptı. Büyük hizmetler yaptı. Oda buraya Tayfur kardeşimizi desteklemek için geldi. Tabii ki burada Eskil ilçe başkanımız var. Yönetimdeki arkadaşlarımız var. Bu gece buraya hatta Tayfur özellikle arattırdık Konya’daymış. Apar topar buraya geldi. Bunu desteklemek için geldik. Son olarak dostlar şunu söylemek istiyorum. Dediğim gibi küçük düşünmeyelim büyük düşünelim. Gece gündüz çalışalım inşallah Eşmekaya’da geçmiş 5 yılı kaybettiğiniz 5 yılı bir 5 yıl daha kaybetmeyin. Bir şehirde 5 yıl kaybetmek sadece 5 yıl değil 5 yılla beraber 10 yılı 20 yılı kaybediyorsunuz hizmet anlamında. Geleceğini kaybediyorsun. Geçmişteki bir 5 yıl şu anda Eşmekaya’nın nelerine mal olmuş. Onun için gelin önümüzdeki 5-10 yılları kaybetmemek için inşallah burada Ak Partinin ve Tayfur kardeşimizin mührünü vuralım diyorum.

 Hepinizi inşallah en kalbi duygularımla selamlıyorum ama dostlar sayın başbakanımızın dediği gibi gece gündüz 28 gün çalışacağız. Şu andaki havayı ben iyi gördüm Eşmekaya’da. Bakın samimiyetimle söylüyorum yapılan anketlerde şu anda Tayfur kardeşimizin önde olduğunu gösteriyor. Bakın bu büyük şans ama daha 28 gün var. Siyasette bir gün hatta bir saat bile önemlidir. Bu gün seçim olsa Tayfur kardeşimiz başkan. Ama 28 gün uzun bir zaman olduğu için bunu korumamız lazım. Bir tane oy kaybetmeyeceğiz. Güçlendireceğiz. İlave oy lazım. Yaptırılan anketlerde Tayfur kardeşimiz bugün başkan ama bu 28 gün bunu koruyacağız korumakla kalamayacağız oy getireceğiz. Herkes bugünden itibaren bir kardeşini bir akrabasını buraya kazandıracak. Buraya kazandırmakla Eşmekaya kazanmış olacak diyorum. Hepinize şimdiden Eşmekaya’nın Ak Parti adayı Tayfur kardeşimiz hayırlı olsun diyorum.

Eşmekaya belediye başkan adayı Tayfur Başkan ise Aksaray belediye Başkanı Nevzat Palta’ya desteklerinden dolayı teşekkür ederek şunları söyledi “Sayın Nevzat Başkanımın benim kalbimde çok büyük bir yeri var. 2009 yılında belediye başkanlığına başvurumu yaptığımda Sayın Nevzat Palta başkanımın özellikle başvuru ve aday adaylığı sürecinde bana verdiği desteği hiçbir zaman unutmuyorum. Zaman zaman her fırsatta kendisine teşekkür ediyorum. Şimdi sizlerin huzurunda bir kez daha sizlerin huzurunda bana şimdiye kadar verdiği bütün desteklerden dolayı yürekten teşekkür ediyorum. Hepinizin alkışını rica ediyorum. Sevgili Eşmekayalı kardeşlerim 30 Mart tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçiminin bu Eşmekaya ve Aksaray’ımız için ne kadar önemli ise Türkiye için başbakanımız için o kadar çok önemli olduğu biliyoruz ve bunun farkındayız.

Bu nedenle çok değerli arkadaşlarım 30 Mart tarihinde yapılacak olan seçimlerde Ak Partiyi bizim çok güçlü olarak kazandırmamız lazım. Hem Eşmakaya’da hem Aksaray’da hem de Türkiye’de. Biz bu süreçte başbakanımızın yanında bir nebze de olsa eğer katkıda bulunabilirsek bize ne mutlu. Öncelikle sizlerden bunu rica ediyorum. Ak Partinin 30 Martta yapılacak olan seçimlerde hepinizden elinden gelenin %50, %100 fazlasını çalışmasını istiyorum. 30 Martta yapılacak olan yerel seçimlerin Eşmekaya’mız için çok büyük önemi var. Çünkü Eşmekaya’mız da son 5 yıl içerisinde hizmetler eksik kaldı. Bunu çok iyi biliyoruz. Önümüzdeki bu süreçte Allah nasip ederse ki şu anda çok iyi gidiyoruz. Belediye başkanlığı seçimini kazandıktan sonra biz kasabamızın eksiklerini çok iyi biliyoruz. Eşmekaya yeniden inşa etmek için el birliği ile çalışacağız. Bu süreçte merkez ilçe başkanım il yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım sayın başkanımın bize verecekleri destekleri ben çok iyi biliyorum. Bu yüzden arkadaşlar bizler bu yola çıkarken omuzumuza aldığımız yükün çok iyi farkındayız ve çok iyi bilincindeyiz. Biz bu sorunların altında asla ezilmeyeceğiz. Sizlerden ricamız Eşmekaya için Ak Partiyi iktidara getirelim. Birlik olalım dirlik olalım bu bütünlüğümüzü asla bozmayalım. Şimdiden hepinize teşekkür ediyorum.

 
Bu haber 1278 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Aksaray Belediyesi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
  Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Rekor Kırdılar
  Rekor Kırdılar
 • Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
  Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
 • Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
  Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • En İyi Sakarlıklar
  En İyi Sakarlıklar
 • Gülmekten yarılacaksınız
  Gülmekten yarılacaksınız
 • ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
  ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
 • 2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
  2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
 • Top 10 sakarlıklar Gülmek Garanti
  Top 10 sakarlıklar  Gülmek Garanti
 • Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
  Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
VİDEO GALERİ
YUKARI