Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınBaşkan Nevzat Palta Önümüzdeki Seçimler Bir İstiklal Mücadelesidir

Tarih: 30-01-2014 10:30:38 + -


Memur-Sen Aksaray Şubesi ile buna bağlı sendikaların başkanları ve sivil toplum temsilcileri bir yemek programında bir araya gelerek Aksaray’ın ve Türkiye’nin geleceği açısından büyük önem arz eden ve İstiklal mücadelesi haline gelen yerel seçimlerde Ak P


Başkan Nevzat Palta Önümüzdeki Seçimler Bir İstiklal Mücadelesidir

Memur-Sen Aksaray Şubesi ile buna bağlı sendikaların başkanları ve sivil toplum temsilcileri bir yemek programında bir araya gelerek Aksaray’ın ve Türkiye’nin geleceği açısından büyük önem arz eden ve İstiklal mücadelesi haline gelen yerel seçimlerde Ak Partinin ve adaylarının yanında olduklarının mesajını verdiler.

Memur-Sen hizmet binasında düzenlenen programa, Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Ak Parti Aksaray Belediye Başkan Adayı Haluk Şahin Yazgı, Memur-Sen Aksaray Şube Başkanı Mahmut Aslan, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Ömer Gizlenci, Ak Partili yöneticiler ve çok sayıda sendika başkanı ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcisi katıldı. 

Memur-Sen Aksaray Şubesi yetkilileri, Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta ile birlikte Aksaray Belediye Başkan Adayı Haluk Şahin Yazgı’nın ve hükümetin yanında olduklarını belirterek seçim süreçlerinde de her zaman destek olacakları söylediler.

Sendika üyeleriyle bir araya gelen Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta Türkiye’nin geleceği için birlik ve beraberliklerin devam etmesi gerektiğini ifade ederek şunları söyledi “ 10 yıldır Aksaray’da belediye başkanlığı yapıyorum Mevla’m nasip etti kader çizgisi içerisinde bize bu şehirde Aksaray’ımız da hizmet etme şerefine nail etti. 2004’de yola çıktık 10 yıllık bu zaman diliminde elimizden geldiği gücümüzün yettiği kadar bu necip millete hizmet etmenin derdi ve gayreti içinde olduk.

Çok çalıştık. 500 kilometreye yakın kanalizasyon sistemi yaptık şehrin her tarafını hallaç pamuğu gibi attık altyapısından üst yapısına yeşilinden çevresine kadar bu şehri belli bir noktaya getirmenin derdi ve gayreti içinde olduk.

2004 yılında % 44,5 oyla göreve geldik. Allah nasip etti. İkinci dönem 2009 yılında % 59’un üzerinde bir oyla Türkiye’de il bazında ilk üçe girdik. Buda şunu gösterdi ki 5 yıllık zaman dilimi içinde yapmış olduğumuz hizmetlerimizin hem millette karşılığı olmuş hem de o karşılık oya yansımıştı. Buda bizim için önemliydi. 2009’dan 2014 yılına kadar yine aynı hızla aynı tempo ile çalıştık. Şehrimizi belli bir yerlere getirdik. Hayalimizdeki Aksaray’a doğru epey bir yol aldık. O projeleri şu anda yaşıyorsunuz şehrin her yerinden her noktasında altyapısından asfaltına üst yapısına kadar.

Türkiye’miz önümüzdeki 30 Mart’ta bir mahalli seçime girecek. Mahalli seçimden önce 17 Aralık’ta Türkiye bir başka şeyleri bir anda yaşamaya başladı. Arkasından 25 Aralık darbe girişimleri ve şu anda da bunların diğer versiyonları devam ediyor. Burada bizim hiçbir kimseyi hiçbir zümreyi hiçbir camiayı töhmet altında bırakma veya ötekileştirme gibi bir derdimiz yok. Ama kimse kusura bakmasın bu ülke de bizim, bu topraklar bizim bu ilke bu noktaya kolay getirilmedi. Geçmişe baktığımız zaman binlerce milyonlarca insan şehit düştü. Çanakkale’sinde Dumlupınar’ında, Sakarya’sında mücadeleler verildi. Can vererek bu noktaya getirildi.

Hele son 12 yıl içinde çok şeyler yapıldı. Elimizi vicdanımıza koyacağız, gönlümüzün sesini dinleyeceğiz. Şu anda bizim için en önemlisi şu; Eğer bakacağımız pencere muhafazakârlık ise hassasiyet ise son 12 yılda Türkiye’mizde yapılan hizmetleri şöyle önümüze koyacağız.

Sayın Başbakanımızın da dediği gibi önümüzdeki seçimler bir istiklal mücadelesidir. Gerçekten de istiklal mücadelesidir. Eski valimiz İstanbul’un yeni emniyet müdürü

Sayın Selami Altınok “Allah bana 25 Aralık gecesini bir daha yaşatmasın” dedi. Bir darbe önlendi dostlar. Ne darbesiydi? Yine bu vatanda yaşayan vatandaşlarımız ama maalesef ve maalesef gönlü ve yüreği başka yerde olan insanların kendi ülkesinde kendi seçtiği insanları alaşağı etmenin derdi ve gayretiydi. Ama Allah oyunlarını ayaklarına doladı. Onların oyunları varsa Allahın oyunu daha da büyüktür.

O açıdan dik duracağız gayret edeceğiz. Bu meseleye sadece bir yerel seçim olarak bakmayacağız. Allah için Allahın rızası için herkes gece gündüz çalışacak. Nerde olursa olsun bunları anlatacağız. Kırmadan dökmeden sonuçta bu memlekette yaşayan herkes bizim kardeşimiz Bu bayrak altında yaşayan herkes bizim kardeşimiz. Eğer yarınlarımızı, geleceğimizi düşünüyorsak evlatlarımızın geleceğini düşünüyorsak daha huzurlu daha refah güçlü bir Türkiye özlemliyorsak aramızdaki kırgınlıkları küskünlükleri varsa ki bırakacağız oyun kuranların oyununu bozma konusunda elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

İnanıyorum ki 30 Mart akşamı veya 31 Mart sabahı meseleyi topyekun bir şekilde çözmüş Başbakanımızın elini güçlendirmiş bir şekilde inşallah seçimleri zaferle sonuçlandıracağız.

 

BAŞKAN ADAYI YAZGI “NEVZAT BAŞKANIMIZDAN ALACAĞIMIZ HİZMET ÇITASINI DAHA YÜKSEĞE ÇIKARMANIN GAYRETİNDE OLACAĞIZ”

 

Ak Parti Aksaray Belediye Başkan Adayı Haluk Şahin Yazgı ise konuşmasında Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’dan alacağı hizmet çıtasını daha yükseklere çıkarmayı hedeflediklerini belirterek şunları söyledi  “Başbakanımız adaylığımızı açıkladıktan sonra proje hazırlama safhasına geçtik. Gittiğimiz yerlerde birilerini çekiştirmektense, dedikodu yapmaktansa projelerimizi anlatalım ki amacımız hizmet etmek. Bu bir hizmet yarışıdır. Bu hizmet yarışındaki amacımız Nevzat başkanımızın bıraktığı yerden çıtayı alıp daha üst seviyelere çıkartmak. Bu hizmet yarışında bize, Ak partiye layık olan bir göstergeyi Türkiye’mize tekrar sunmak. Hedefimiz büyük, yapacağımız şeyler çok fazla. Bizler günün her saatinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sahadayız. Sabahları esnaf ziyaretlerimizle başlayıp, akşamları da mahallelerimizde yaptığımız toplantılarla devam ediyor. Amacımız gidilmedik bir mahalle ve eli sıkılmadık bir esnaf ve vatandaşımız olmaması için var gücümüzle çalışmak. Böyle bir organizeyi gerçekleştirdiği için Mahmut başkanıma ve diğer sendika başkanlarıma çok teşekkür ediyorum.”

 

MEMUR-SEN ŞUBE BAŞKANI ASLAN “ TÜRKİYE ÇOK BADİRELER ATLATIYOR”

 

Memur-Sen Aksaray Şube Başkanı Mahmut Aslan ise konuşmasında şunları söyledi

“Türkiye de bir zamanlar ihtilallar muhtıralar oldu. Bunlara karşı darbe savar muhtıra savar bir sivil toplum örgütü olması gerekiyor. Türkiye çok badireler atlatıyor. Çünkü herkesin gözünün üstünde olduğu bir kıtada sadece iç değil dış güçlerde hükümetimize karşı sıkıntılar yaşanıyor. Haçlı seferleri devam ediyor. Türkiye’mizin gelişmesini istemiyorlar. Ve saldırıya geçtiler. Çevremizde bir ateş çemberi içinde. Ama bizler dinamik bir ülkeyiz. Geleceğe sağlam adımlarla yürüyen bir ülkeyiz.

Nevzat başkanımız hangi işimiz olmuşsa ne zaman yanına gitmişsek hiçbir zaman hayır demedi. Her zaman destek oldu. Mutlaka gerekli yerlere emir verdi ve işlerimiz yürüdü. O açıdan Aksaray’ımıza çok büyük bir şans. İnşallah bundan sonrada çok güzel yerlerde görmek istiyoruz. Bundan sonrada birbirimize destek omuz vermek zorundayız. Ayrıca Toki içinde başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Yeni başkanımız da daha da çıtayı yükselterek devam edecektir. Yeni başkanımız alkışlanacak projeler hazırlamış, kendisine başarılar diliyorum.”

 
Bu haber 1090 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Aksaray Belediyesi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
  Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Rekor Kırdılar
  Rekor Kırdılar
 • Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
  Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
 • Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
  Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • En İyi Sakarlıklar
  En İyi Sakarlıklar
 • Gülmekten yarılacaksınız
  Gülmekten yarılacaksınız
 • ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
  ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
 • 2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
  2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
 • Top 10 sakarlıklar Gülmek Garanti
  Top 10 sakarlıklar  Gülmek Garanti
 • Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
  Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
VİDEO GALERİ
YUKARI