Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınBaşkan Nevzat Palta Sanayi Projesi Mutlaka hayata Geçirilmeli

Tarih: 01-02-2014 11:31:59 + -


Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, beraberindeki meclis üyeleriyle birlikte Aksaray Madeni Sanatkârlar ve Tamirciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Üçkulak’a nezaket ziyaretinde bulundu.


Başkan Nevzat Palta Sanayi Projesi Mutlaka hayata Geçirilmeli

Madeni Sanatkârlar ve Tamirciler Esnaf Odasını Ziyaretinde Konuşan Başkan Nevzat Palta Önemli Mesajlar Verdi

 

BAŞKAN NEVZAT PALTA “SANAYİ PROJESİ MUTLAKA HAYATA GEÇİRİLMELİ”

 

 

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, beraberindeki meclis üyeleriyle birlikte  Aksaray Madeni Sanatkârlar ve Tamirciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Üçkulak’a nezaket ziyaretinde bulundu.

 Başkan Nevzat Palta ziyaret sırasında yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi

“ Arkadaşlarımızla beraber madeni sanatkârlar ve tamirciler odası başkanımız kıymetli başkanımız Mehmet kardeşimizi ziyaret ediyoruz. Bizde bu çerçeve içerisinde şehrimizde hizmet veren özellikle odalarımız derneklerimiz vakıflarımızı mümkün olduğu kadar zamanımız el verdiği kadar ziyaretlerimizi zaten yapıyorduk inşallah bundan sonra da devam ettireceğiz.

Biz tabii ki 10 yıllık zaman dilimi içerisinde sanayi esnafımızla her zaman beraber olduk. Yine başkanımızın kısmen bahsetmiş olduğu gibi bu mevcut sanayimizin hakikaten iyileştirilmesi ile ilgili asfaltıyla ilgili diğer ihtiyaçları ile ilgili çok ciddi çalışmalar yaptık. Bu çalışmalarda tabii ki bu bulunan bölgenin biraz daha standartlarını yükseltmek buradaki esnaf kardeşlerimizin çalışma şartları biraz daha iyileştirmek için elimizden gelen gayreti desteği de verdik. Yine inşallah vermeye devam edeceğiz.

Sonuçta bizlerin ortak derdi ve gayesi şehrimize insanlarımıza esnaf kardeşlerimize tabii ki yardımcı olmak hizmet etmek. Onların işlerini kolaylaştırmak derdimiz ve amacımız bu. Bu çerçeve içerisinde bu 10 yıllık hizmetimizi devam ettirdik. Tabi burada ben kıymetli Mehmet kardeşimize de başarılar diliyorum. Oda bulunduğu görev süresi içerisinde hakikaten esnafın her zaman yanında oldu. Bizimle ilişkileri hep düzgün oldu. Ekibi ile beraber geldiler gittiler istişare ettiler. Dolayısıyla ortak derdimiz ve gayemiz şehrimiz insanlarımız sanayicimiz olduğu süre içerisinde bu ilişkilerin mutlaka belirli bir seviyede tutulması gerekir diye düşünüyorum. Bunu da başardığı kanaatindeyim. Bende kendisine teşekkür ediyorum.

 Sanayi ile ilgili de biz geçmiş yıllar içerisinde elimizden gelen gayreti gösterdik. Arsa temininden tutunda proje hazırlanmasına kadar biz bize düşeni yaptık. Bizim burada tek derdimiz vardı. Önceliğimiz tabii ki esnaf kardeşlerimiz. Ama bununla beraber de tabii ki şehrimiz önceliğimizdi. Bu proje ile beraber sanayi projesi ile beraber hem şehrimiz kazansın hem esnaf kardeşlerimizin kazanması ile beraber çalışma şartları ve yaşam şartlarının daha iyi iyileştirilmesi ile ilgili bu çalışmalarımız oldu. Temennim odur ki tabii ki bundan sonra yine konuşulabilir yine tartışılabilir yine sonuçta bunlar değerlendirilebilir ama benim şahsen âcizane bir memleket sevdalısı olarak 10 yıl bu şehre hizmet vermiş bir insan olarak söylüyorum her ne kadar tartışılsa da buna bir şey diyemem önü açık olması lazım.

Ama bu projenin mutlaka ve mutlaka diyorum. Yine esnaf kardeşlerimizle ilişkileri düzgün tutmak kaydıyla bu projenin hayata geçirilmesi gerekir diye benim âcizane temennim bu. Çünkü bu proje ile beraber şehirde ayağa kalkacak. Buradaki esnaf kardeşlerimizin hem çalışma şartları hem de yaşam standartları iyileşmiş olacak hem şehir kazanacak hem de esnaf kardeşlerimiz kazanacak. O açıdan benim temennim olarak değerlendiriyorum. Biz bize düşeni yaptık. Sonuçta bundan sonrası da hem esnaf kardeşlerimiz hem bundan sonra gelen belediye başkanımız değerlendirirler. Ama ortak derdimiz esnaf kazansın hemşerilerimiz kazansın diye bu temenniyi etmekte fayda var diye düşünüyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun diyorum.”

 

 

 

YOLUN AÇIK OLSUN BÜYÜK USTA

 

Madeni Sanatkârlar ve Tamirciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Üçkulak ise açıklamasında şunları söyledi “Malumunuz üzerine 2005 29 Ekiminde seçildik. 8 yıldır soluksuz bir hizmet vermeye çalıştık sayın başkanımla beraber. Tabi icraat yapıyorsak rahmetli Cumhurbaşkanımız Özal’ın dediği gibi bir insanın elbette hataları eksikleri olacak. Erdemlilik bu eksiklerimizi gidererek yolumuza devam etmek. Bütün idarecilerimiz Türkiye genelinde Aksaray’ımızda odalarımızda hiçbir maksadımız olmaksızın halka hizmet hakka hizmet prensibiyle üyelerimize belediye başkanımız Aksaray’ımıza başbakanımız Türkiye genelinde hizmet vermeye çalışıyor. Bizlerde aynı şekilde amacımız hizmet. Tabi bu hizmetler yapılırken güzel şeyler yapıldı.

2005 29 Ekiminden az önce de dediğim gibi bu yana başkanımla soluksuz çalıştık. Kendilerine ve ekibine hatta daire müdürlerine başkan yardımcılarına emeği geçen idare amirlerine işçisine hassaten teşekkür ediyoruz. Biz 8 yılda belediyemizden hiçbir şekilde boş dönmedik. Ne arzumuz olduysa hayhay başkanım dendi ve hizmetimiz yapıldı. Örneğin sanayimizde geçtiğimiz yıllarda ciddi bir asfalt çalışması yapıldı. Yıkamacılarımız da sorunlarımız vardı orada ki kanalların temizliği bazı sıkıntılar hiçbir zaman başkanımız bizi belediyeden geri çevirmedi. Kendilerine hassaten teşekkür ediyoruz.

 Tabii ki değinmeden de geçemeyeceğim. Kentsel dönüşüm. Ben inanıyorum ki başlamak işin yarısı, başkanıma saygılar sunuyorum teşekkür ediyorum. Bu işe başlandı inşallah sonu tamamlanır. Bu sevaba da nail olduğuna bütün kalbimle inanıyorum. Zaman içerisinde bu projenin doğru olduğu yapıldığı yapılması gerektiği Aksaray için sanayici için gelecek nesiller için yapılmasının elzem olduğunu düşünerek başkanıma ekibine emeği geçen herkese ayriyeten teşekkür ediyorum. Başkanımın bu projede yaptığı fedakârlıkları ben yakinen biliyorum. 8 yıldır bu arsanın alımı Aratol ve Hamidiye’nin Aksaray belediyesine katılımı Aksaray için gelecek için bizler için ne fedakârlıklar yaptığını çok iyi biliyoruz ve kendilerine teşekkür ediyoruz. Zatıâlileri bizi ziyaret etme nezaketinde bulunduğu için teşekkür ediyoruz. Bundan sonra ki hayatında yolu açık olsun diyoruz ve yolun açık olsun büyük usta diyorum, teşekkür ediyorum”.

 
Bu haber 1967 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Aksaray Belediyesi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
  Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Rekor Kırdılar
  Rekor Kırdılar
 • Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
  Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
 • Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
  Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • En İyi Sakarlıklar
  En İyi Sakarlıklar
 • Gülmekten yarılacaksınız
  Gülmekten yarılacaksınız
 • ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
  ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
 • 2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
  2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
 • Top 10 sakarlıklar Gülmek Garanti
  Top 10 sakarlıklar  Gülmek Garanti
 • Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
  Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
VİDEO GALERİ
YUKARI