Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınBaşkan Nevzat palta ve AK Partili Yöneticler Yenikent'te Coşkuyla Karşılandı

Tarih: 06-03-2014 18:33:27 + -


Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Ak Parti yöneticileriyle Yenikent kasabasını ziyaret ederek Ak Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Akdere’ye destek verdi.


Başkan Nevzat palta ve AK Partili Yöneticler Yenikent'te Coşkuyla Karşılandı

YENİKENT’TE COŞKU İLE KARŞILANAN AK PARTİ HEYETİ ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ

 

 “ZAMAN KARDEŞLİK VE BİRLİK ZAMANI ”

 

“Ak Partiyi hem Yenikent’imizde hem Aksaray’da

               Hem de Türkiye’de hâkim kılacağız”

 

BAŞKAN NEVZAT PALTA VE BERABERİNDE AK PARTİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİYLE BİRLİKTE AK PARTİ YENİKENT BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MEHMET AKDERE’YE BÜYÜK DESTEK VERDİ

 

 

 

 

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Ak Parti yöneticileriyle Yenikent kasabasını ziyaret ederek Ak Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Akdere’ye destek verdi.

Yenikent’te coşkulu bir kalabalığa hitap eden Başkan Nevzat Palta şunları söyledi

“ Dinamik coşkulu bir şekilde Yenikent’li kardeşlerimizi görmek hakikaten beni mutlu etti. Buda şunu gösteriyor ki 30 Mart’ta Mehmet kardeşimizin başkanlığını şimdiden ilan ediyoruz.  Değerli dostlar zaman birlik zamanı. Beraberlik zamanı. Kardeşlik zamanı birbirimizi sevme zamanı. Yenikent’li hemşerilerimizden özellikle ben şunu özellikle istirham ediyorum. Birbirini kırmadan dökmeden bu seçimi götürsünler. Sonuçta burada yaşıyorsunuz. Büyük bir yer değil. Hepsi birbirinizin arkadaşı kardeşi akrabası. Seçimden sonra birbirinizin yüzüne bakamayacak sözler söylemeyin. Bakın bunu özellikle söylüyorum. Seçimden sonra inşallah Mehmet kardeşim kazandığı zaman herkes gelecek diğer adaylarda tebrik edecek hayırlı uğurlu olsun diyecek inşallah.

Tabii ki gelirken daha önce birkaç kere geldim rahmetli Mehmet Emin Yenisan kardeşimiz başkanımız Allah gani gani rahmet eylesin. Burada tabi ki alkışlayalım hizmetleri için ama ruhu içinde Fatiha okuyalım. İyi bir insandı güzel bir insandı. Beraber çalıştık belirli bir süre ama ömrü bu kadarmış. Allah rahmet eylesin elinden geldiği kadar burada hizmet etti. Gücünün yettiği kadar siz kıymetli hemşerilerimize hizmet etti. Ama benim gönlüm şunu istiyor dostlar. Yenikent’te Ak Parti devam etsin. Bunu bir hemşeriniz olarak söylüyorum. Benimde bir tarafım Yenikentli sayılır. Hısımlık var biraz o açıdan gönlüm onu istiyor. Bir kardeşiniz olarak. 10 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum Allah nasip etti. Mevla’m takdir etti millette bize bu teveccühü göstertti. 10 yıldır hizmet ediyoruz çoğunuz tanıyorsunuz beni zaten. Bir kısmınızın hatta çoğunuzun Aksaray ile irtibatı var. Gidiyorsunuz geliyorsunuz eşiniz dostunuz akrabanız var. Tabi belediye başkanlığı çok kutsal bir görev onu söyleyeyim. İnsanların en hayırlısı insanlara en faydalı olandır diyor peygamber efendimiz. Onun için bizler Ak Partinin belediye başkanları bu şuura ermiş insanlar belediye başkanlığını bir makama talip olma değil hizmete talip ve sizlere de hizmetkâr olmaya talip olarak yola çıkmıştır ve çıkıyor da. Mehmet kardeşimde ben inanıyorum ki aynı duyguyu taşıyor. Diyor ki başkanım ben seçilirsem Allah nasip ederse bu milletin malı mülkü kendi malımdan mülkümden daha azizdir diyor. Başkanım diyor Allah bana bu tende bu canı verdiği sürece yetimin hakkını koruyacağım diyor. Mazlumun yanında olacağım diyor. Milletin malını mülkünü koruduğum gibi harama helale dikkat edeceğim diyor. Ak Partili belediye başkanına yakışan budur bunu açıkça söyleyeyim.

Eğer bu gün Türkiye’de Ak Partili belediyeler tarih yazıyorsa bunun öncüsü tabii ki sayın başbakanımız. 1994 yılında kimse şans bile vermezken İstanbul’da 16-17 milyon nüfusu olan İstanbul’da kimse şans bile vermiyordu. Ama geldi orada 5 yıl aslanlar gibi hizmet yaptı ve tarih yazdı. Muhtar bile olamaz demişlerdi. Bugün dünyanın lideri oldu Allah’ın izniyle. Kimin sayesinde sizlerin duasıyla sizlerin desteğiyle ve Allah’ın takdiriyle hem Türkiye Cumhuriyetinin başbakanı hem de dünyanın lideri oldu. Onun için değerli dostlar tabi ki burada yerel bir seçim yapacağız Mehmet kardeşimizin inşallah başkan olması için çalışacağız gece gündüz çalışacağız durmadan çalışacağız Hem çok değil hem de az değil. Gece gündüz çalışacağız. Biraz az uyuyacağız. Fazla yorulacağız. Herkes komşusundan akrabasından yakınından mutlaka her gün bir kişiyi Ak Partiye oy vermek için ikna edecek. Söz mü? Bakın biz küçük hesap yapmıyoruz. Büyük hesap yapacağız değerli dostlar. Bakın şöyle baktığımız zaman son 12-13 yılda dünyada birçok gelişmeyle beraber Türkiye’de o kadar güzel şeyler oldu ki

Dostlar bakın benim bu yolda geçti. Ben Konya’da okudum liseyi. Bu yollarda giderken inanın böyle arabayı çıkarırsın geri girersin sollayamazsın karşıdan araba geliyor. Yüzlerce burada öldü. Çocuklarımız yavrularımız öldü. Bakın Ak Parti iktidarıyla beraber bugün biraz eksikleri var ama inşallah sıcak asfaltın tamamı yapılacak devam edecek insanın var ya içi böyle yüreği kıpır kıpır ediyor. Allah razı olsun başbakandan diyorum. Yani niye yapılmadı kardeşim yıllarca ömürlerimiz çürüdü bu yollarda. Kazalar belalar ama Ak Parti geldi başbakan talimat verdi yapıldı. İnşallah daha da güzelleri olsun daha da iyileri olsun. Biz burada dostlar bu seçimde dediğim gibi hem yerelde Mehmet kardeşimizi oylayacağız ama bu seçimi sadece yerel bir seçim düşünmeyin. Bakın şuanda dünyanın gözü Türkiye’nin üzerinde. Dünyanın gözünün Türkiye’de olması gibi birileri de Türkiye’nin ilerlemesini Türkiye’nin başarılı olmasını güçlü bir Türkiye olmasını başındaki güçlü bir liderden birileri rahatsız oluyor.

Bakın düne kadar Allah rahmet eylesin bizim kültürümüzde ölülerin arkasından konuşulmaz diyor ama biz ara sıra söylüyoruz. Hatırlıyor musunuz Amerika başkanı Bill Clinton vardı. Clinton’un önünde rahmetli Ecevit’in oturuşunu hatırlıyor musunuz? İki büklüm olmuş bir başbakan. Üzülmüştüm onu gördüğüm zaman. Koca altı asır bu dünyada hüküm sürmüş Osmanlı’nın ecdadımızın torunlarının bu hale düşmesi beni üzmüştü. Türkiye’nin bu ülkenin başbakanıydı ama üzmüştü. İtibarımız sıfırlanmıştı. Ama bu gün o başbakanın yerine dimdik hatta eğer karşıdaki kibir yapıyorsa kibir yap diyor. Eğer ayak ayaküstüne atıyorsa oda ayak ayaküstüne atıyor. Bir güven var kendinde. Kafa tutan bir başbakan var. Dünyaya kafa tutuyor şu anda. Nasıl kafa tutuyor güçlüysen tutarsın hemşerim. Ekonomik durumun güçlüyse arkanda millet varsa kafa tutarsın. Ama her şeye rağmen de Türkiye’de çok güzel şeyler oldu.

 Bugün bakın sağlığından eğitimine yollarımız hızlı trenlerimiz hava yollarımız her şeyiyle bakın hızla gidiyor. 3. Hava limanını yapmaya başladık. Üçüncü köprünün temelleri atıldı. Millet değil birileri millet adına rahatsız oluyor. Ne olmuş efendim orada hava alına yapıldığı zaman Almanya’daki Frankfurt’taki hava alanına kafa tutacakmış. Adamlar bunu hazmedemediler. Şu anda bakın Türkiye’nin önünü kesmek istiyorlar. 2 aydır olanlara bakın 17 Aralık, 25 Aralık’ta olanları biliyorsunuz. Anlatmaya gerek yok yalanla dolanla iftirayla montajla şunla bunla dünyanın ayakta alkışladığı bu milletin bağrına bastığı bu milletin hizmetkârı olan arkasında milyonların duası olan insanı alaşağı etmenin gayreti içerisinde içerisindeler ama ettirmeyeceğiz. Söz mü? Kusura bakmasınlar biz bu başbakanı yedirtmeyiz. Sokaktan bulmadık biz bunu. Bu insanın ömrü bu dava için Allah’ın rızası için milletin hizmetkârı olmak için ömründen ömür verdi. Hizmet eden bir insanı ülkesine hizmet eden bir insanı bu güzelim insanı kusura bakmasınlar birilerine üç tane kendini bilmez insana yedirtmeyiz. Arkasında duracağız. Dimdik duracağız. Dualarımızla desteğimizle ama her şeyden önemlisi oyumuzla arkasında duracağız. Eğer demokratik bir ülkeysek eğer cumhuriyet ile idare ediliyorsa sandıkta bir oyumuzu Mehmet kardeşimize vereceğiz bir oyumuzu da başbakana vereceğiz. Onun için burada küçük hesap yok.

Ak Partiden aday olmadım gittim bir başka partiden adayım olmaz değerli dostlar. Bakın ben iki dönemdir bu şehirde Allah’ım nasip etti milletim takdir etti başbakanımızda uygun gördü 10 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum. Şimdi aday değilim. Ama bakın yanınızdayım şimdi. Niye? Dostlar dava adamlığı öyle olmaz. Bana vermediler başka yerdeyim. Hani Ak Partiliydik. Hani milletin hizmetkârıydık. Hani dürüsttük hani doğruyduk. Onun için biz görev verildiği zaman partimizin emrindeyiz başbakanımızın emrindeyiz. Başka birisine verilirse o kişinin yanındayız arkasındayız oyumuzla desteğimizle. Benim buradan sevgili Yenikentli kardeşlerim hemşerilerim özellikle istirhamım var. Ne olur şu bayrağın altında toplanalım. Önce Türk bayrağının bayrağımız tabii ki bizim her şeyimiz. Canımız uğrunda milyonların şehit düştüğü ama kılına bir zarar getirttirmediği Türk bayrağı onun yanında arkasında da işte Ak Partimizin güzel bayrağı altında toplanacağız inşallah Ak Partiyi de hem Yenikent’imizde hem Aksaray’da hem de Türkiye’de hâkim kılacağız.

Bu kardeşinizde inşallah bundan sonra belediye başkanlığımız bitiyor ama biliyorsunuz kamuda uzun yıllar çalıştık. İşte genel müdür yardımcılığı yaptık şu bu. İnşallah görevimize değişik yerlerde devam edeceğiz. Mevla’m bir kapıyı kapatır bir kapıyı açar. Ama şunun sözünü veriyorum Allah bana bu canı verdiği süre içerisinde hem bu milletin hizmetkârı olacağım ne görev verilirse onun yanında olacağım. Yine de şunu söyleyeyim bu kadar birikimimi de Mehmet kardeşim inşallah seçildiği zaman bana ne görev düşüyorsa her türlü desteği her türlü birikimi her türlü projeyi desteği de başta Mehmet kardeşime ve Yenikentli hemşerilerime sunacağız. Her zaman yanındayız. Gece gündüz telefonlarım açık. Ekibimizle beraber bak burada Hüseyin de var. Hüseyin kardeşimizle ben 10 yıldır beraber çalışıyorum. 5 yılında benim yardımcılığımı yaptı. Pırıl pırıl içinizden çıkmış bir kardeşimiz. Dolayısıyla hem Mehmet kardeşimizin hatırına hem de Hüseyin Altınsoy kardeşimizin hatırına Ak Partiyi burada hâkim kılacağız dostlar. Yoksa ayıp olur beni utandırırsınız. Beni utandırmayın bizi mahcup etmeyin inşallah 30 Mart’tan sonra yine gelelim. Mevla’m nasip etsin. Mehmet kardeşimizi ve Ak Partiyi Yenikent’te kutlamak için buraya gelelim inşallah. Ben bütün bu duygu ve düşüncelerle gecenin bu saatinde olmasına rağmen şu heyecanı gördükten sonra şu coşkuyu gördükten sonra ve şu andan itibaren Mehmet kardeşimizi Yenikent belediye başkanı ilan ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Allah hayırlı uğurlu etsin Allah utandırmasın. 
Bu haber 877 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Aksaray Belediyesi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
  Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Rekor Kırdılar
  Rekor Kırdılar
 • Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
  Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
 • Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
  Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • En İyi Sakarlıklar
  En İyi Sakarlıklar
 • Gülmekten yarılacaksınız
  Gülmekten yarılacaksınız
 • ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
  ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
 • 2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
  2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
 • Top 10 sakarlıklar Gülmek Garanti
  Top 10 sakarlıklar  Gülmek Garanti
 • Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
  Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
VİDEO GALERİ
YUKARI