Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınBaşkan Vali Altınok'a Taşpınar Halısı Hediye Etti

Tarih: 25-01-2014 14:19:38 + -


Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, İstanbul Emniyet Müdürü olan Vali Selami Altınok’a bir çift kahve fincanı ile beraberinde dünyaca ünlü Taşpınar halısı hediye ederek yeni görevinde başarılar diledi.


Başkan Vali Altınok'a Taşpınar Halısı Hediye Etti

Aksaray Valisi Selami Altınok’un Emniyet Müdürü olarak İstanbul’a atanması nedeniyle Aksaray’da bir veda yemeği düzenlendi.

Grand Altuntaş Otel’de düzenlenen veda yemeğine, Vali Selami Altınok, eşi Gülhan hanım, Alay Komutanı Albay Mehmet Aytekin, Aksaray Milletvekili Ali Rıza Alaboyun, Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Cumhuriyet Başsavcısı Taner Aksakal, Ak Parti İl Başkanı M. Fatih Yıldırıcı, Ak Parti Aksaray Belediye Başkan Adayı Haluk Şahin Yazgı, sivil toplum örgütlerinin başkanları,  kaymakamlar, daire müdürleri ve basın mensuplarıyla birlikte yüzlerce kişi katıldı.

Aksaray Belediye Başkanı  Nevzat Palta yaptığı konuşmada Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini belirtti ve tam  bir görev adamı olan Vali Selami Altınok’un İstanbul Emniyet Müdürü olarak Türkiye’nin geleceği ile ilgili önemli, kararlara imzasını atacağını ifade ederek şunları söyledi  “ Kıymetli valimizi Aksaray’dan uğurluyoruz. Tabi burada sevinçle hüznü bir arada yaşıyoruz.Geldiği günden bu tarafa en çok beraber olduğumuz insanlardan bir tanesi sayın valimizdi. Aksaray’ın işleriyle ilgili sürekli ortak kararlar veriyorduk. O açıdan sayın Valimizle ciddi anlamda birlikteliğimiz oldu. Ayrılmaktan dolayı üzülüyoruz fakat hüzünle beraber seviniyoruz sebebi şu: Türkiye zor bir zamandan geçiyor. Şöyle baktığımız zaman hakikaten bu millet çok badireler atlattı.  İnşallah bunları da atlatacak Zor bir dönemde zora talip olmak değil ama zoru başarmak için verilen bir görev. O açıdan ben Sayın Valime İstanbul emniyet müdürü olarak yapacağınız o büyük katkılardan dolayı inanın seviniyorum.

Sayın valim ilk geldiği günlerde hiç unutmuyorum bir şey demişti Reis bey biz görev adamıyız. Demişti görev adamı olduğunu sözle söylemişti ama bugünde yapmış olduğu icraatlarla görev ve dava adamı olduğuna yakinen şahit oldum. Allah yar ve yardımcınız olsun. Bazen insanlar yaptığı şeylerle tarihe geçer. Burada kalsaydınız Aksaray valisi olarak anılacaktınız ama şimdi gerçekten hem Aksaray valisi olarak hem de aynı zamanda Türkiye’nin geleceği konusunda karar verme mekanizmasında sizlerin bulunmasını temenni ediyorum ki tarih yazacak. Onu da ben büyük bir görev ve onur olarak değerlendiriyorum. Bütün Aksaraylı hemşerilerimiz adına Dualarımız Sayın valimizle birlikte. Ülkemize huzur gelsin barış gelsin insanlar birbirini sevsin

Aksaray’da Valilik görevini yürüttüğü 1,5 yıl boyunca kimseyle ufak bir sıkıntı dahi yaşamadığını dile getiren Altınok, "Allah'a hamd olsunki vatanını ve milletini seven, devleti ve milletiyle barışık, kendi öz değerleriyle yetişmiş ve toprağına bağlı insanların yaşadığı bu şehirde görev yapmak bana nasip oldu" dedi.
            Altınok, Aksaray'da bulunduğu süre boyunca tatlı ve huzurlu bir dönem geçirdiğini belirterek, "Aksaray'a geldiğim dönemde biraz kırgınlıkların olduğu bir zamandı. İlk önce kırgınlıkları ortadan kaldırdık. Herkesin birbiriyle konuşabildiği, birbirine selam verebildiği bir ortamı yumuşattım, diye düşünüyorum. Buna katkı verdiysem ne mutlu bana" diye konuştu.
  Türkiye'nin 4 bin yıllık bir geleneğinin bulunduğunu dile getiren Altınok, "Bu devlet ve millet, asırlardır her türlü sıkıntıyı atlatmış, her türlü problemi yaşamış, devletler yıkmış ve devletler kurmuştur. Hiç rahat olduğu bir dönem olmamıştır. Cumhuriyetle beraber de her dönem sıkıntı ve problemlerimiz olmuş. Zaman zaman üzülmüşüz. Zaman zaman sıkıntılar yaşamışız. Ama bu millet hiçbir zaman başını önüne eğmemiştir. Bu devlet hiçbir zaman kendini sıkıntılı hissettiği noktalarda bile kenara çekilmemiştir. Devlet refleksi var. Devlet olabilmenin 4 bin yıllık geleneğin vermiş olduğu bir refleks var. Bu refleks hiçbir şey yapılmasa bile ortaya çıkıyor” dedi.
  Altınok, devlet ve milletin bekası adına elinden gelen her türlü gayreti göstereceğini belirterek, "Görevimi bundan sonra da en iyi şekilde yapmaya gayret edeceğim. Hiçbir zaman görev talep etmedim. Nefsimden geçse bile açık açık dillendirmedim. Görev talep edilmez. Büyüklerimiz takdir eder ve görev bize verilir. Sizde o görevi en iyi şekilde yapmaya gayret edersiniz. Bu 1,5 yıldaki bütün dostluklarınız için bütün samimiyetiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bütün Aksaraylı hemşerilerim, benim için iyi bir akraba, kardeş ve dosttur. Herkese teşekkür ediyorum, hakkınızı helal edin" şeklinde konuştu.
          Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, İstanbul Emniyet Müdürü olan Vali Selami Altınok’a bir çift kahve fincanı ile beraberinde dünyaca ünlü Taşpınar halısı hediye ederek yeni görevinde başarılar diledi. 
Bu haber 2494 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Aksaray Belediyesi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
  Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Rekor Kırdılar
  Rekor Kırdılar
 • Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
  Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
 • Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
  Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • En İyi Sakarlıklar
  En İyi Sakarlıklar
 • Gülmekten yarılacaksınız
  Gülmekten yarılacaksınız
 • ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
  ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
 • 2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
  2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
 • Top 10 sakarlıklar Gülmek Garanti
  Top 10 sakarlıklar  Gülmek Garanti
 • Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
  Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
VİDEO GALERİ
YUKARI