Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınBelediye Başkanı Nevzat Palta Milli Eğitim Müdiresi Lütfiye Deneri’yi ziyaret etti.

Tarih: 28-01-2014 10:48:55 + -


Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta İl Milli Eğitim Müdiresi Lütfiye Deneri’ye nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarete Belediye Meclis Üyesi Kemal Karabacak’ta katıldı.


Belediye Başkanı Nevzat Palta Milli Eğitim Müdiresi Lütfiye Deneri’yi ziyaret etti.

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta İl Milli Eğitim Müdiresi Lütfiye Deneri’ye nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarete Belediye Meclis Üyesi Kemal Karabacak’ta katıldı.

 

Ziyarette bir açıklama yapan Belediye Başkanı Nevzat Palta en az 10 okulun daha Okullar Hayat Olsun projesi kapsamına alınacağı müjdesini ve sözünü verdi.

 

Aksaray Belediyesi olarak eğitime her zaman destek verdiklerini belirten Başkan Nevzat Palta: “Aksaray belediyesi olarak her zaman eğitimi kendimizden ayrı görmedik. Sonuçta burada yapılan hizmetlerin kulvarları farklıdır ama aynı hedefe hizmet ediyoruz. Bu hedef insandır, çocuklarımızdır. Bu bağlamda 2004 ten bu yana okullarla ilgili ne geldiyse hayır demedik. Bazen risklerde aldık ama olsun sonuçta kamuya hizmet ediyoruz. İmar konularında bile normal mevzuatları zorlayarak gelen talepleri karşılamaya çalıştık. Okullarımıza bahçe konusunda, park konusunda, fiziki mekânların tahsisi konusunda sadece bunlarla da değil kırtasiye, giyim yardımı gibi yardımlarla da elimizden geldiği kadar eğitime desteğimizi verdik. Vermeye de devam edeceğiz” dedi.

 

En az 10 okulu daha Okullar Hayat Olsun projesi kapsamına alacakları müjdesini ve sözünü veren Başkan Nevzat Palta: “Geçen senede 12 – 13 civarında okulumuzu Okullar Hayat Olsun projesi kapsamına aldık. Bu kapsamda okullarımıza yaptıklarımızın olumlu tepkilerini bende aldım. Bir süre sonra yaptıklarınız size güven vermeye başlıyor. Çocuklarımızın oynayacakları alanları sağladık ve güzelde ses getirdi. Buradan sözünü vereyim en az 10 okulumuzun daha Okullar Hayat Olsun projesi kapsamına alınması için arkadaşlarımıza hemen talimat vereceğim. Bu müdürümüze bir sürprizimiz olsun. Minimum on okul olmak üzere bu sene programımıza alalım ve bu sene içerisinde bitirelim. Daha güzel daha olumlu tepkiler alırız ve hayırlara vesile olur diyorum ve tekrar bizi kabul ettiği için milli eğitim müdürümüze teşekkür ediyorum” dedi.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Milli Eğitim Müdiresi Lütfiye Deneri ise yaptığı açıklamada: “Belediye ve Milli Eğitim olarak gerçekten çok güzel işlere imza attık. Eğitim adına bir takım sıkıntılı süreçlerimiz vardı. İnşaatlarımızı yapamıyorduk. Arsa bulamıyorduk. Sayın başkanımız. Bu konuda milli eğitime çok büyük destekleri oldu. Merkez de okul yapacak arsa bulamadık başkanımız bize arsa temin etti. Devletin Kurumları beraber hareket ettiğinde ortaya çok güzel işler çıkacaktır. Bu tür ziyaretler bizim çalışmalarımızın daha verimli ve işlevsel olmamız adına çok önemli” dedi.

 

 ‘Okullar Hayat Olsun’ projesinde Belediye Başkanı Nevzat Palta’nın büyük katkıları olduğunu ifade eden Deneri: “Okullar Hayat Olsun projesi Belediyeler olmadan yürütülemeyecek bir program. Belediyelerin desteğini göremediği için okullarımızın hayat olamadığı birçok ilimiz var. Biz bu anlamda Aksaray olarak şanslı bir iliz. Belediyemiz, Orman ve Su İşleri Müdürlüğümüzle beraber 10 okul belirlemiştik ancak kurumlarımızın özverili çalışmalarının bir göstergesi olarak bu sayı 14 e çıkmıştır. Bu da yapılan işlerin protokol çerçevesinde yapılmadığının bir göstergesidir. Başkanımıza milli eğitime, eğitime ve özellikle Okullar Hayat Olsun projesine verdiği desteklerden dolayı şahsı adına çalışma ekibine teşekkür ediyorum” dedi.
Bu haber 1289 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Aksaray Belediyesi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
  Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Rekor Kırdılar
  Rekor Kırdılar
 • Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
  Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
 • Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
  Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • En İyi Sakarlıklar
  En İyi Sakarlıklar
 • Gülmekten yarılacaksınız
  Gülmekten yarılacaksınız
 • ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
  ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
 • 2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
  2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
 • Top 10 sakarlıklar Gülmek Garanti
  Top 10 sakarlıklar  Gülmek Garanti
 • Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
  Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
VİDEO GALERİ
YUKARI