Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınDünya Kadınlar Günü ATSO'da Kutlandı

Tarih: 10-03-2014 21:35:47 + -


8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu tarafından hazırlanan çeşitli etkinliklerle kutlandı.


Dünya Kadınlar Günü ATSO'da Kutlandı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu tarafından hazırlanan çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Milli Eğitim Müdürü Lütfiye Deneri, Ahiler Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanı Hatice Şahin Eroğlu, İlimiz Valisi Şeref Ataklı’nın eşi Adile Ataklı, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, Meclis Başkanı Fatih Tekin, Siyasi Partilerin Kadın kolları ile çok sayıda davetli katıldı.

Tiyatro gösterileri, Müzik Dinletisi ve Hediye Çekilişleri gibi farklı etkinliklerin yer aldığı programda konuşan ATSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Vekili Melek Elyiğit, yapmış olduğu açıklama da; “Ailemizin temel değeri olan kadınlarımızın gelişen Türkiye’mizin iş dünyasındaki rolü görmezden gelinemez. Kadınlarımıza pozitif ayrımcılık yaptığımız ve önlerindeki engelleri kaldırdığımız zaman neler yapabildiklerini görüyoruz. 2023 yılında dünyanın 10 büyük ekonomisinden birisi olmasını hedefleyen ülkemizin, bu amaca ulaşmak için kadınların gücüne her şeyden daha fazla ihtiyacı var.

Bugün ülkemizde çalışan işgücünün yüzde 27’sinin kadın olduğu yapılan istatiksel verilerin sonucunda ortaya çıkmaktadır. Temel amaç çalışan işgücünün yüzde 50’sinin kadınlar olduğu bir Türkiye. Önümüzdeki günlerde ticaret ve sanayi odamızla beraber yeni iş kurmak isteyen girişimcilere yönelik girişimcilik kursları düzenleyeceğimizi ve adayların seçiminde bayanların öncelikli olarak müracaatlarının değerlendirileceğini müjdesini sizlerle paylaşıyorum.

Değerli hanım efendiler Aksaray ticaret ve sanayi odası kadın girişimciler kurulu olarak ilimizde çalışan kadın girişimciliğinin artırılması, çalışan kadın işgücü oranının daha yüksek seviyelere çıkarılması için yapacağımız tüm çalışmalarda sizlerin desteğine ihtiyaç duyuruyoruz. girişimci olmayı hedefleyen tüm kadınlarımızın her an ve her dakika yanında olacağımızı belirterek sözlerimi noktalıyor katıldığınız için teşekkür ediyorum” Dedi.

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş ise yapmış olduğu açıklama da; “ İnsan hakları temelinde kadınların sıyası ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, sıyası ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılmaktadır. Bugün kadınların üretime ve yönetime katılma imkanına kavuştukları her ülkede toplumsal gelişme çabalarında etkin ve çok önemli roller üstlendiğine tanık oluyoruz, hiç bir ülkenin kadınların emeği ve katkısı olmadan sağlıklı bir şekilde gelişmesinin, kalkınmasının ve demokratikleşmesinin mümkün olmadığını düşünüyoruz. Günümüzde de kadınların, sosyal, ekonomik ve politik katkılarına her zamankinden fazla ihtiyaç duyulduğuna inanıyoruz. Kadınımıza değer vermek geleceğe yapılan en büyük yatırımdır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin odak noktasında yer alan kadınlarımız üstlendikleri misyonu yaşatma görevini ülkenin yaşadığı problemlerinin birinci derecede muhatabı olmalarına rağmen hiç bir fedakârlıktan çekinmeden yerine getirmiş; modern ve çağdaş Türkiye’nin oluşmasında söz sahibi olmuşlardır. Bu noktada hayatımızda bu kadar fazla değeri olan hatta doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar kadınlarımızın dünya kadınlar gününü kutluyorum” Dedi.
Bu haber 713 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Aksaray ATSO Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
  Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Rekor Kırdılar
  Rekor Kırdılar
 • Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
  Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
 • Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
  Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • En İyi Sakarlıklar
  En İyi Sakarlıklar
 • Gülmekten yarılacaksınız
  Gülmekten yarılacaksınız
 • ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
  ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
 • 2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
  2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
 • Top 10 sakarlıklar Gülmek Garanti
  Top 10 sakarlıklar  Gülmek Garanti
 • Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
  Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
VİDEO GALERİ
YUKARI