Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   Altın



Girişimci kursiyerlere sertifikaları verildi.

Tarih: 20-01-2014 19:45:02 + -


Aksaray Belediyesi, Ahiler Kalkınma Ajansı ve KOSGEB İşbirliği ile düzenlenen Girişimcilik Eğitimini tamamlayan 22 kursiyere törenle sertifikaları verildi.


Girişimci kursiyerlere sertifikaları verildi.

Aksaray Belediyesi, Ahiler Kalkınma Ajansı ve KOSGEB İşbirliği ile düzenlenen Girişimcilik Eğitimini tamamlayan 22 kursiyere törenle sertifikaları verildi.

 

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’nın makamında gerçekleştirilen sertifika törenine Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, KOSGEB Aksaray Hizmet Merkez Müdürü Hakan Koçak, Ahiler Kalkınma Ajansı yetkilisi Lütfi Altınsu ve kursiyerler katıldı.

 

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’da yaptığı açıklamada girişimciliğin öneminden bahsetti.

Gelişimin temelinin girişimcilik olduğunu belirten Başkan Nevzat Palta: “Aksaray Belediyesi ile Ahiler Kalkınma Ajansı ve KOSGEB çerçevesi içerisinde daha önce de birkaç kere programlar yapmıştık. Yaklaşık 30 kişi bu girişimcilik kursumuza katıldı. 22 arkadaşımızda sertifika almaya hak kazandılar. Girişimcilik önemli… Gelişimin temeli girişimdir. Bu bir slogandır aslında. Temeli girişim olursa gelişimde olur. Bu bizim sloganımız olması gerekir diye düşünüyorum. O açıdan inşallah girişimci olacağız. Kendimiz gelişeceğiz, geliştireceğiz. Sonuçta hayatın her kademesinde inşallah kendimize faydalı olan işler yapmış olacağız. Güzel bir söz vardır. Kendini yönet dünyayı yönetecek gücü bulursun. Bu güvenle, birikimle, kendi öz güveninle de alakalı. İnşallah bu birikimleri üzerimizde daha fazla oluşturursak iyi olur diye düşünüyorum” dedi.

 

AKMEK bünyesinde 7 bin civarında kişiye kurs verdiklerini ifade eden Başkan: “Aksaray Belediyesi olarak bu ve buna benzer yüzlerce kurs açtık. Hala devam ediyor. AKMEK bünyesinde her dalda ve 7000 civarında kişiye kurs açmışız. Büro yönetiminden tutunda İngilizce, bilgisayarına kadar kaynakçılıktan hanımlar ile ilgili kurslarımız. Tabii ki bunların faydası şu olacak; bir toplumun eğer gelişmişlik seviyesini yükseltmek istiyorsak o toplumda yaşayan insanlarında her konuda birikimlerini, vasıflarını artırmamız lazım. Özelliklerini artırmamız lazım. Bu yaptığımız kurslarda bunun göstergesidir. Sertifika alan kardeşlerimize hayırlı olsun. İnşallah bu sertifikaları sadece sertifika değil de içini doldurarak önünüzü görecek, daha güzel yatırımlar daha güzel işler yapma konusunda inşallah sizlere faydalı olacağı kanaatindeyim” dedi.

 

Aksaray Ahiler Kalkınma Ajansı yetkilisi Lütfi Altınsu ise girişimcilik ruhundan bahsederek şunları söyledi: “Biz bu sene KOSGEB ile beraber sizlerle, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf Odaları ile birlikte 9 girişimcilik eğitimine katkıda bulunduk. Yaklaşık 270 başvuru yapan öğrenci vardı. Bunlardan 200 kadarı sertifika almıştır. Desteklemeye de devam edeceğiz inşallah. Sizlerle de bu konularda işbirliği yaptığımızda bizlerde mutlu oluyoruz. İnşallah arkadaşlarda burada bırakmazlar. Sertifika alıp eve koymak yeterli değil biliyorsunuz. Birazda cesaretle, bu almış olduğunuz bilgiler ışığında, o bilinçle birazda hesabımızı, kitabımızı yaparak az buçuk ön fizibilite yaparak böyle bir işe girdiğinizde, böyle bir işe ihtiyaç var mı? Ne kadar yatırım yapmak zorundasınız paranızı KOSGEB’e başvurduğunuz zaman ne zaman geri alabileceksiniz bunlara dikkat ederek inşallah başarıda cesaret olmadan olmuyor onu da bilerek inşallah hayırlı işlere atılım yaparsınız. Biz kalkınma ajansı olarak bölgede gördüğümüz en temel eksiklerden birisi girişimci ruhunun olmayışı. O ruh inşallah sizlerde var ki böyle bir eğitimi aldınız buna teşebbüs ettiniz. İnşallah devamını getirirsiniz. Bölgemize ve ülkemize katkınız olur bizde memnun oluruz.

 

KOSGEB Aksaray Hizmet Merkez Müdürü Hakan Koçak da yaptığı açıklamada şunlara değindi: “KOSGEB olarak 3 yıldan beri Aksaray’da faaliyet gösteriyoruz. Şu anda girişimciliği üniversite de uygulamalı eğitim olarak ders olarak okutuyoruz. Aksaray’da hemen hemen tüm kurum ve kuruluşlarla biz protokollerle girişimcilik eğitimi yaptık. Daha önce belediyemizle de yaptık. Ahiler kalkınma ajansı ile yaptık. Ticaret odası ve diğer STK’larla da yaptık.

Amacımız girişimciliği tabana yaymak. Bizim sizlerden istediğimiz başarılı fikirler ortaya çıkartmanız. Çünkü şöyle bir istatistik var. Türkiye’de açılan işyerlerinin ortalama %60ı ilk 5 yıl içerisinde, %20si ikinci 5 yıl içerisinde kapanıyor. 10 yıl ve üzerine taşınan işletme sayısı ancak 5 işletmeden bir tanesi. %20 gibi bir rakam ki bu çok iyi bir rakam değil. Biz sizlerden uzun vadede uzun soluklu yaşayan işletmeler kurmanızı istiyoruz. İkincisi sizlerin isteği veya cesareti kırıldığı zaman ikinci defa ayağa kalkmanız daha zor oluyor. İyi analiz yaptıktan sonra işinizi kurun. Bu sertifikaların geçerlilik süresi yok. İstediğiniz zaman işinizi kurabilirsiniz. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

 

Yapılan konuşmaların ardından Girişimcilik kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta tarafından sertifikaları verildi.




Bu haber 1061 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Aksaray Belediyesi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
  Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Rekor Kırdılar
  Rekor Kırdılar
 • Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
  Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
 • Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
  Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • En İyi Sakarlıklar
  En İyi Sakarlıklar
 • Gülmekten yarılacaksınız
  Gülmekten yarılacaksınız
 • ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
  ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
 • 2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
  2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
 • Top 10 sakarlıklar Gülmek Garanti
  Top 10 sakarlıklar  Gülmek Garanti
 • Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
  Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
VİDEO GALERİ
YUKARI