Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınKarabatak, Önceliğiniz Aksaray'mı, Aksaray'a Hizmet Etmeyenleri Korumak mı?

Tarih: 27-02-2014 12:19:09 + -


MHP Aksaray Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Rıfkı Karabatak yaptığı basın açıklamasında “ Belediye Meclis Üyesi ve İl Genel Meclis Üyesi Adaylarının açıklanmasından sonra ilginç gelişmeler yaşamaya başladık.


Karabatak, Önceliğiniz Aksaray'mı, Aksaray'a Hizmet Etmeyenleri Korumak mı?

MHP Aksaray Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Rıfkı Karabatak yaptığı basın açıklamasında “ Belediye Meclis Üyesi ve İl Genel Meclis Üyesi Adaylarının açıklanmasından sonra ilginç gelişmeler yaşamaya başladık. Ne mutlu bize ki partimizde İl Genel Meclisi Üyesi Adayları şeffaf ve demokratik bir yöntemle teşkilat yoklaması ile yapılmış ve oylamadan çıkan sonuca herkes razı olarak, en ufak bir kırgınlık küskünlük olmaksızın listemiz kesinleşmiştir. Belediye Meclis Üyesi Adaylarımız ise başvuru yapan arkadaşlar arasında partimizin tüm yetkili organlarının temsil edildiği bir komisyon tarafından ince elenip sık dokunmuş, teknik kadro ağırlıklı, takdire şayan, eğitim düzeyi yüksek bir kadro oluşturulmuştur.

                Bu süreçte AKP Kadrolarının oluşturulması ve takdiminde hayretle karşılanan gelişmeler yaşanmıştır. Özellikle İl Genel Meclis Üyesi Sıralamasında adeta aday borsası kurulmuş, kimi aday peşine Sivil Toplum Örgütlerini, kimi aday basının gücünü, kimi aday etnik ve yöresel niteliklerini ön plana koyarak teşkilatını ve genel merkezini kâh tehdit etmiş, kâh pazarlık yapmış, kâh da kendisinin getirisinin fazla olacağına inandırmaya çalışmıştır. Bu saydıklarımızın hepsi doğal bir süreçtir. Ancak aday listeleri kesinleştikten sonra “Konuşursam yer yerinden oyar. Bildiklerimi 30 Marttan sonra açıklayacağım. Şimdilik partime zarar vermemek için susuyorum” mealindeki açıklamaları hayretle karşılıyoruz.  Özellikle Aksaray da herkesçe tanınan bazı isimlerin kâh liste başında kâh liste dışında yer aldığı onlarca liste ortaya saçılmıştır.

Ben özellikle AKP’nin yılmaz savunuculuğunu yapan köşe yazarlarının listeye alınmamasının ardından, kiminin AKP içinde belli odaklara cephe açmasına, kiminin de “partime ve adayıma zarar vermemek adına susuyorum” demesine hayret ediyorum. Bizim için “önce ülkem, sonra partim, sonra ben” temel düsturdur. Bu sıralamanın AKP de farklı olduğunu yaşanan gelişmeler bizlere göstermiştir. Görünen o ki bu köşe yazarlarının AKP yetkililerinin Aksaray’a hizmetteki yetersizlikleri veya usulsüzlükleri hakkında bilgileri vardır. Ancak partisinin ve kendisinin çıkarları Aksaray’ın çıkarlarından daha önce olmalı ki; bunlara göz yumarak örtülü destek vermektedirler. Acaba bu köşe yazarımızın liste dışı kalmasında daha önce yazıp sonrada yayından kaldırdığı Aksaray’a tıp fakültesi gelmesini engellediğini ifade ettiği AKP ‘li vekilin ya da vekillerin etkisi var mıdır? Aksaray Üniversitesi Rektörünü gözüne kestirip “Bu rektör zamanında Tıp Fakültesi gelirse yeniden seçilir bende kendi adayımı rektör yapamam” düşüncesi ile Aksaray’a tıp fakültesi gelmesini engelleyenleri koruyup kollamak Aksaray hakkında çok sayıda eseri olan bir gazeteci Yazar’a  uygun bir davranış mıdır. Özgür basının bir bireyi olarak Aksaray’ın aleyhine icraatlar yapmış birilerini hangi Saiklerle koruyorsunuz. Sizce Aksaray’a tıp fakültesinin gelmesini engellemek Aksaray’a ihanet değil midir? İhanetse o kişileri koruyup kollamak o kişilerin ihanetine ortak olmak değil midir?

                Elbette eğer ima edilen kişilerin özel hayatları ise 30 Marttan sonra değil hiçbir zaman polemik konusu yapılmamalıdır. Ancak görev başındaki vekiller il başkanları belediye başkanları ile ilgili icraatlarından doğan kusurlar ise bunları gizlemek hiçbir gerekçe ile masum gösterilemeyeceği gibi gizleyeni de zan altında bırakır. Ben bu köşe yazarlarımızı Aksaray’ a hizmet etmek etmek için seçildikleri  halde görevini yapmadığı gibi Aksaray’ı pek çok hizmetten mahrum bırakanları cesurca açıklamaya kendilerini de zan altından kurtarıp Aksaray halkına da hizmet için seçtikleri şahısların gerçek yüzlerini göstermeye davet ediyorum.
Bu haber 904 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER MHP Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
  Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Rekor Kırdılar
  Rekor Kırdılar
 • Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
  Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
 • Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
  Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • En İyi Sakarlıklar
  En İyi Sakarlıklar
 • Gülmekten yarılacaksınız
  Gülmekten yarılacaksınız
 • ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
  ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
 • 2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
  2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
 • Top 10 sakarlıklar Gülmek Garanti
  Top 10 sakarlıklar  Gülmek Garanti
 • Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
  Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
VİDEO GALERİ
YUKARI