Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınKKYDP 8.ETAP BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Tarih: 27-12-2013 13:46:33 + -


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında, Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi (8.Etap) Tebliği ve uygulamaları hakkında bilgilendirme ve tanıtım toplantısı düzenlendi.


KKYDP 8.ETAP BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında, Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi (8.Etap) Tebliği ve uygulamaları hakkında bilgilendirme ve tanıtım toplantısı düzenlendi.

Aksaray Belediye Tiyatro Salonunda yapılan toplantıya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun, İl Müdür Yardımcısı Doğan İpek, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Mithat Kasal, TKDK Aksaray İl Koordinatörlüğü temsilcisi, Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı Mahmut Aktürk ile çok sayıda yatırımcı ve davetli katıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tanıtım videosu ile başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan İl Müdürü Bestami Zabun; “Bakanlığımız tarafından yürütülmekte olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Tebliği, 14.12.2013 tarihinde Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bakanlığımızca, kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması ve kırsal toplumda belirli bir kapasitenin oluşturulmasını amaçlayan program kapsamında tarıma dayalı ekonomik yatırımlara hibe desteği verilmektedir. 2006 yılından bu yana tüm Türkiye’de uygulanmakta olan bu program çerçevesinde bugüne kadar ilimizde 30 proje desteklendi. Desteklenen bu projelerin toplam maliyeti yaklaşık olarak 15 milyon liradır ve bu tutarın yarısı Bakanlığımız tarafından karşılanmıştır. Programın 8.Etabı 14.12.2013 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkındaki Tebliği’nin yayımlanması ile başlamıştır.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü olarak siz değerli yatırımcılarımızdan isteğimiz en kısa zamanda projelerinizi hazırlayarak İl Müdürlüğümüze müracaat etmenizdir. Projelerin, başvuruların sona ereceği 27.01.2014 tarihinden en az on gün önce teslim edilmesi, projedeki eksikliklerin tespit edilip tamamlanması açısından son derece önem arz etmektedir. Eksiksiz projelerin onaylanması kolaylaşacak ve böylelikle İlimizdeki yatırım sayısı artmış olacaktır.

8. Etap kapsamında yatırımcılarımızdan daha fazla proje bekliyor ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü olarak, tüm yatırımcılarımıza elimizden gelen desteği vermeye hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum. Ayrıca bugün burada bulunan tüm katılımcılarımıza da tek tek teşekkür ediyorum. ”dedi.

 

İl Müdürü Bestami Zabun’un konuşmasının ardından Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Mithat Kasal tarafından 2006-2013 yılları arasında Aksaray’da, hibe desteğinden yararlanılarak kurulan tesisler hakkında bilgilendirme amaçlı kısa bir sunum yapıldı.

Daha sonra Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisi Çapan Dede Akbulut tarafından 8.Etap uygulamaları hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı.

Sunumların ardından yatırımcıların sorularının cevaplandığı son bölümle toplantı sona erdi.
Bu haber 2282 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER EKONOMİ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
  Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Rekor Kırdılar
  Rekor Kırdılar
 • Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
  Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
 • Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
  Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • En İyi Sakarlıklar
  En İyi Sakarlıklar
 • Gülmekten yarılacaksınız
  Gülmekten yarılacaksınız
 • ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
  ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
 • 2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
  2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
 • Top 10 sakarlıklar Gülmek Garanti
  Top 10 sakarlıklar  Gülmek Garanti
 • Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
  Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
VİDEO GALERİ
YUKARI