Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınKonya Vakıflar Bölge Müdürü Başkan Nevzat Palta'yı Ziyaret Etti

Tarih: 17-02-2014 18:33:35 + -


Konya Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen ve beraberindeki heyet Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’yı makamında ziyaret etti.


Konya Vakıflar Bölge Müdürü Başkan Nevzat Palta'yı Ziyaret Etti

Konya Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen ve beraberindeki heyet Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’yı makamında ziyaret etti.

Başkan Nevzat Palta yaptığı açıklamada şunları söyledi “  Ben değerli müdürümüze hayırlı olsun diyorum hem de Aksaray’ımıza veya belediyemize hoş geldiniz diyorum tabii ki beraberindeki arkadaşlarımıza da. Ben 10 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum. Özellikle vakıflarla genel müdürlüğü ile ama daha çok bölge müdürlüğü ile çok ikili ilişkilerimiz oldu. Güzel ve seviyeli ilişkilerimiz oldu.

Daha önce görev yapan arkadaşlarımızla da Aksaray’ımızda hakikaten ciddi projelere imza attık. O açıdan emeği geçen daha önce görev yapan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da sizlerle Aksaray’ımız adına yapılması gereken restorasyonu yapılması gereken tarihin gün yüzüne çıkartılması konusunda da inşallah güzel ve hayırlı çalışmalara vesile olursunuz diyorum.

 Şimdi tabi Aksaray tarihi bir şehir. Selçuklu şehri aslında baktığımız zaman ağırlıklı olarak ama biraz daha geriye giderseniz tabii ki 10.000 yıllık tarihi olan bir şehir. Üzerine birçok medeniyetler kurulmuş İslam medeniyetinden Hıristiyan medeniyeti de var tabii ki. Biraz daha günümüze gelirsek Selçuklu Osmanlı cumhuriyet ve üzerinde hakikaten hem o dönemlerden kalan Selçuklu ağırlıklı olmak üzere baktığımız zamanda güzel eserler var. Tarihi eserler var. İşte baktığımız zaman bir ulu camimiz 700-800 yıllık tarihi eser. Hala dimdik ayakta duruyor. Hatta orayı da vakıflar yaptı. Vakıflar genel müdürlüğümüz ihale etti ama vakıflar yaptı restorasyonunu. Çevre düzenlemesini de biz yaptık. 2007 veya 2008 di hatırladığım kadarıyla. Tamamını etrafını açtık. Binalar vardı. Okul vardı tüm yıktı. 5 katlı bir okul vardı zamanında yapılmış. Geçmiş yıllar biraz daha tarih ve tarihi değerlere karşı bilinçsizce bir yaklaşım tarzı var. Şu anda olsa kimse yaptırmaz. Bir cami 800 yıllık eserin yanında bir okulun yapılması mümkün değil kurul izin vermez ama o zaman ben yaptım oldu mantığı içerisinde yapılıyor. Hele kamu olduğu zaman kimse bir şey demiyor. Yıktık biz onları etrafını açtık. Şu anda vakıflarımız içini yaptı dışını yaptı restorasyonunu bizde çevre düzenlemesini yaptık. Güzel harika bir eseri ortaya çıkartmış olduk.

Bunun gibi onlarca proje var. Vakıfların yaptığı bazen de dirsek temasında bulunduk. Bu anlamda. İnşallah geçmiş ile geleceği kucaklaştırma ve buluşturma anlamında vakıflara büyük iş düşüyor. Ama şunu da söyleyeyim hakikaten özellikle hükümetimizin döneminde vakıflar genel müdürlüğü bağlı olan bölge müdürlükleri vakıf eserlerini ortaya çıkartma ve restorasyon konusunda tarih yazdı diyebiliriz. O açıdan emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da güzel ve hayırlı hizmetlere vesile olunur diyorum.”

Konya Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen ise açıklamasında şu görüşlere yer verdi “Bölge müdürlüğümüzde göreve başladık. Aksaray ilimizde Konya vakıflar bölge müdürlüğümüze bağlı olduğu için hem vali beyi hem zatıâlinizi ziyaret etmek istedik ve buradaki restorasyon veya başka çalışmalar gerektirecek herhangi bir husus varsa onu da yerinde mahallinde inceleme anlamıyla zatıâlinizi ziyarete geldik.” 
Bu haber 890 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Aksaray Belediyesi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
  Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Rekor Kırdılar
  Rekor Kırdılar
 • Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
  Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
 • Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
  Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • En İyi Sakarlıklar
  En İyi Sakarlıklar
 • Gülmekten yarılacaksınız
  Gülmekten yarılacaksınız
 • ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
  ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
 • 2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
  2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
 • Top 10 sakarlıklar Gülmek Garanti
  Top 10 sakarlıklar  Gülmek Garanti
 • Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
  Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
VİDEO GALERİ
YUKARI