Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınMercedes Aksaray Fabrikasının Müdürü Klaus Pfeifer, Koçaş'ı Ağırladı

Tarih: 14-01-2014 08:54:19 + -


Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş, Meclis Başkanı Fatih Tekin ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyet Mercedes Benz Aksaray Fabrikasının Müdürü Klaus Pfeifer’le görüştü. Yapılan toplandı da ilimizin gelişimine yönelik sorunlar masaya


Mercedes Aksaray Fabrikasının Müdürü Klaus Pfeifer, Koçaş'ı Ağırladı

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş, Meclis Başkanı Fatih Tekin ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyet Mercedes Benz Aksaray Fabrikasının Müdürü Klaus Pfeifer’le görüştü. Yapılan toplandı da ilimizin gelişimine yönelik sorunlar masaya yatırılarak, görüş alışverişinde bulunuldu.

Genel olarak iki hafta da bir İstanbul ve Almanya’ya giden Mercedes Müdürü Klaus Pfeifer, Aksaray’a ikinci bir fabrikanın kurulacak mı sorusuna olumsuz yanıt verirken yıllık 60.000 üretimin zorunlu olduğundan dolayı şuan için böyle bir yatırıma müsait durumda olunmadığını ama ilerleyen yıllarda olabileceğini belirtti.

Aksaray’ın genel olarak yaşam şartlarının çok uygun maliyetlerde olduğunu dile getiren Klaus Pfeifer yapmış olduğu açıklama da; “ Aksaray yaşam şartları büyükşehirlere oranla müsait bir durumda gözükmektedir. Bana göre ilinizin en büyük eksiği sosyal hayatın kısıtlı olmasıdır. Bir ilde personel bulma sıkıntısı yaşıyorsanız nedenlerinden birisi sosyal hayatın yeterince yerinde olmamasıdır.

 Mercedes Benz fabrikası olarak kalifiyeli eleman bulduğumuz zaman uzun bir süre çalıştırma imkânı yakalayamıyoruz. Sosyal faaliyetler kısıtlı olduğundan kalifiyeli elemanlar Aksaray’da kalmaya sıcak bakmıyorlar. Mercedes gibi bir fabrikayı yönetiyorsanız eğer sıkıntı olmayacak diye bir durum yoktur. Tedarik zincirimizde yaşadığımız problemler de sıkıntılarımızdan bir tanesidir.

Bugün Ürünlerimizi Marmara bölgesinden tedarik ederken imkânlar elverişli olur da Aksaray’dan tedarik eder isek hem daha kısa zaman kaybı olur hem de maliyet minimum seviyeye inebilir. Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ile bu nokta da Mercedes Benz Olarak birlikte hareket etmeye görüş alışverişin de bulunmaya her zaman açığız. Başkanımıza ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” Dedi.

ATSO Başkanı Koçaş; “Problemleri Biliyoruz, Çözüm İçin Projelerimiz Hazır ”

Mercedes Benz Müdürü Klaus Pfeifer’in ilimize yönelik sıkıntıları noktasında görüş alışverişinde bulunan ATSO Başkanı Koçaş, yapmış olduğu açıklama da; “ Öncelikle müdürümüze bizlerle görüş alışverişinde bulunduğu için teşekkür ediyorum.

Aksaray’da göreve geldiğimiz günden bu yana tamamına yakını ziyaret ettiğimiz fabrikalarımızın ortak sıkıntısını Mercedes Benz fabrikasında da gördük. Net bir şekilde biliyoruz ki ilimizde ciddi anlamda bir kalifiyeli personel sıkıntısı yaşanmaktadır.

Problemleri biliyoruz, çözüm için projelerimiz hazır sadece uygulamaya konulmasını bekliyoruz” Dedi.

            ATSO Meclis Başkanı Fatih Tekin; “ Birlik İçerisinde Hareket Etmeliyiz ”

Genel olarak kalifiyeli personel sıkıntıları üzerinde görüş alışverişinde bulunulan toplantıda ATSO Meclis Başkanı Fatih Tekin yapmış olduğu açıklama da; “ Aksaray’da başta kalifiyeli personel bulma sıkıntısı olmak üzere müdürümüzün de dile getirdiği bazı problemler mevcuttur.

Problemleri birlik içerisinde hareket edersek daha kısa ve daha kesin çözümler bularak önüne geçebiliriz. Bir problemi bir insanın çözmesini beklemektense hep beraber çözmek en mantıklısıdır.

Aksaray ne benim ne de bir başkasınındır. Üzerinde yaşayan herkesin Aksaray için bir şeyler yapması gerekmektedir.

 Bizler yaşıyoruz burada bunun için Aksaray’ın kabuğunu kırarak beraber olmalıyız. Asıl başarı bunlar gerçekleştiğinde ortaya çıkacaktır” Dedi.
Bu haber 1733 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Aksaray ATSO Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
  Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Rekor Kırdılar
  Rekor Kırdılar
 • Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
  Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
 • Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
  Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • En İyi Sakarlıklar
  En İyi Sakarlıklar
 • Gülmekten yarılacaksınız
  Gülmekten yarılacaksınız
 • ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
  ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
 • 2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
  2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
 • Top 10 sakarlıklar Gülmek Garanti
  Top 10 sakarlıklar  Gülmek Garanti
 • Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
  Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
VİDEO GALERİ
YUKARI