Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınOsman Ertuğrul; Hamidiye Alaca'nın Tapu Sorununu Karabatak Çözer

Tarih: 15-02-2014 15:24:24 + -


MHP Aksaray Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Rıfkı Karabatak Alaca Mahallesini Ziyaret Ederek İsmail Tosun’a ait kahvede düzenlenen toplantıya katıldı.


Osman Ertuğrul; Hamidiye Alaca'nın Tapu Sorununu Karabatak Çözer

MHP Aksaray  Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Rıfkı Karabatak Alaca Mahallesini Ziyaret Ederek İsmail Tosun’a ait kahvede düzenlenen toplantıya katıldı. Seçim çalışmalarına aralıksız devam eden Belediye Başkan Adayı Rıfkı Karabatak her gittiği yerde coşku ile karşılanıyor. Hamidiye Alaca Mahallesinde  düzenlenen toplantıya eski Milletvekili ve Belediye Başkanı Osman Ertuğrul, Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Rıfkı Karabatak Belediye Meclis Üye Adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Eski Milletvekili ve Belediye Başkanı Osman Ertuğrul Hamidiye Alaca Mahallesinin en önemli sorunu olan tapu sorununu çözerse Belediye Başkan Adayımız Op. Dr. Rıfkı Karabatak çözer diyerek Alacanın hayvancılığı, tarımı, geçim sıkıntısı haricinde kendisine özgü sıkıntılarının olduğunu ifade etti. Ertuğrul yaptığı konuşmasında  “sıkıntıların başında İl Özel İdarenin elinde olan arsalar. Biz bu sıkıntıyı yine yaşamıştık. Neredeyse arsalar ihaleye çıkma aşamasına gelmişti. O günün şartı ile müdahale ederek sıkıntıyı giderdik. 50 -60 yıldır oturduğunuz arsaları yeniden para vererek satın almanız isteniyor. Böyle bir şey olamaz. “ Ben arsaların fiyatını piyasadan sordum soruşturdum şu fiyata size satacağım” demek doğru olmadığı gibi kendi malınız da size yeniden satılamaz.  İnşallah Aksaray Belediye Başkan Adayımız Rıfkı Karabatak Hamidiye Alacanın bütün sorunlarına hakim sürekli Hamidiye Alaca hakkında istişarelerde bulunuyor. Alacanın sorun ve sıkıntılarını nasıl çözebiliriz diye girişimlerde bulunarak buraya özel projeler hazırlıyor. Dediğim gibi alacanın sıkıntılarını çözerse sadece Rıfkı karabatak çözer. Bunun içinde sizlerin destek olmasını istiyoruz” dedi.

Hamidiye Alacalı vatandaşların yoğun ilgi ile karşıladıkları Belediye Başkan Adayı Rıfkı Karabatak”10 yıllık Ak Parti iktidarında şehrimiz beklediği hizmeti alamamıştır. Aksaray da Belediye Başkanı olmak Aksaray’ı adam akıllı bilmekten geçer. Aksaray’ı parça parça su sorunu, trafik sorunu, temizlik sorunu, çevre sorunu gibi değil bir bütün olarak düşünmek, bir bütün olarak ele almak zorundayız. Çünkü şehrin bir tarafını tamir ederken öbür tarafta başka gediklere sebep olmamak gerekir.  Ortaya koyacağımız çalışmanın neticesinde Aksaray’ ın topyekûn ileriye gitmesi ve belli bir seviyede olması lazım. Seçildikten sonra ilimize en iyi hizmeti, en kaliteli hizmeti yapacağımıza inanıyoruz. Hamidiye Alaca Mahallesinin en önemli sorunlarından biri olan tapu ve imar sorununu çözeceğiz. İmar sorununu buraya mutlaka yeni bir imar revizyon planı yaparak çözüme kavuşturacağız. Daha sonra alt yapı planlamasını yapıp alt yapısını yaptıktan sonra da yolu, asfaltı, oyun parkları, çevre düzenlemesi ve Mahalle için ne gerekiyorsa yapılması gerek. Yani artık burayı köy havasından çıkarıp şehir havasına büründürmenin zamanı geldi de geçiyor. 2014 yılında yaşıyoruz siz hala kuyudan su içiyorsunuz. Su içtiğiniz kuyunun öbür tarafında fosseptik çukuru var. O yetmedi Organize Sanayi Bölgesinin ATIK suları da tepenizden aşağı dökülüyor. Hâlbuki 5 yıl önce sizin kuyunuz vuruldu. Su deponuz yapıldı. Su borunuzda mahallenin girişine kadar döşendi. Allah izin verirse bu mahallenin iç şebekesi 30 km ye yakın bir hat ediyor. Bu şebekeyi döşeyerek mahallemize kazandıracağız. Tapu tahsisi ile ilgili konuya gelecek olursak hazineye ait yerleri mutlaka belediyeye alıp gerekirse belediye meclisinde rayiç bedelini düşürecek kararları alıp TOKİ de çözüldüğü gibi burada da çözeriz. Bu sorunları çözmek için iki şey lazım birincisi niyet ikincisi de yürek. Bizde ikiside mevcut niyetse niyet yürekse yürek” dedi.
Bu haber 2070 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER MHP Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
  Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Rekor Kırdılar
  Rekor Kırdılar
 • Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
  Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
 • Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
  Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • En İyi Sakarlıklar
  En İyi Sakarlıklar
 • Gülmekten yarılacaksınız
  Gülmekten yarılacaksınız
 • ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
  ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
 • 2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
  2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
 • Top 10 sakarlıklar Gülmek Garanti
  Top 10 sakarlıklar  Gülmek Garanti
 • Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
  Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
VİDEO GALERİ
YUKARI