Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınREKTÖR ACAR: ASÜ 2014 YILINDA DAHA DA BÜYÜYECEK

Tarih: 30-12-2013 09:47:27 + -


Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, yazılı bir basın açıklamasıyla 2014 yılını kutladı; yeni yılın tüm insanlığa esenlik, sağlık, mutluluk ve başarı getirmesi dileklerinde bulundu.


REKTÖR ACAR: ASÜ 2014 YILINDA DAHA DA BÜYÜYECEK

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, yazılı bir basın açıklamasıyla 2014 yılını kutladı; yeni yılın tüm insanlığa esenlik, sağlık, mutluluk ve başarı getirmesi dileklerinde bulundu.

 

- Amacımız Türkiye’nin Yükselişine Katkı Sağlamak -

2013 yılının kısa bir değerlendirmesini yapan Rektör Acar, ASÜ’yü, her yıl bir öncekinden çok daha iyi seviyeye getirmek için çalıştıklarına vurgu yaptı. 2013’ün yoğun ve verimli geçtiğini kaydeden Rektör Prof. Dr. Mustafa Acar, “Gerek bilimsel, gerek fiziksel, gerek etkinlik, gerekse öğrenci-akademisyen sayılarının artışı gibi parametrelere bakıldığında üniversitemiz büyüyor, gelişiyor; Türkiye’nin fark yaratan üniversiteleri arasında üst sıralara yükseliyor. Amacımız, ülkemiz için değer üretmek, öğrencilerimizi en donanımlı şekilde yetiştirerek Türkiye’nin yükselişine katkı sağlamak, evrensel değerler ışığında yerel potansiyelleri ortaya çıkartmaktır” dedi.

 

- Aksaray Üniversitesi Ailesine Teşekkür Ediyorum -

 

Rektör Acar, ASÜ’nün özgür, dışa açık ve girişimci bir üniversite olarak 2014 yılında da hızlı yükselişini sürdüreceğini belirterek, “2013 yılında düzenlenen onlarca etkinlik sayesinde Aksaray Üniversitesi’nin sahip olduğu değerleri tüm şehrimizle paylaştık. Fiziki manada yeni birimleri üniversitemize kazandırdık, öğrenci ve akademisyen sayısını arttırdık, bilimsel çalışmalarla ASÜ’nün Türkiye’nin en iyi üniversiteleri sıralamalarında üst basamaklarda yer almasına katkı sunduk. Sanatsal, kültürel, bilimsel ve sportif açıdan önemli başarıların elde edildiği bir yılı geride bıraktık. Bu güzel yılın yaşanmasında emeği geçen tüm Aksaray Üniversitesi ailesine teşekkür ediyorum. 2014 yılının üniversitemiz başta olmak üzere tüm şehrimize ve ülkemize hayırlar, esenlikler, başarı ve sağlık getirmesini diliyorum” dedi.  

 

- Kısa Notlar… 2013 Yılında ASÜ’de Neler Oldu? -

 

* 4 olan fakülte sayısı 9’a yükseldi. Veteriner Fakültesi ve İslami İlimler Fakültesi’nin Dekanları görevlerine başladı. İslami İlimler Fakültesi öğrenci aldı.

 

* Aksaray Üniversitesi ‘Akademik Performansa Göre, Devlet Üniversiteleri’ genel sıralamasında 34’üncü, ‘Tıp Fakültesi Olmayan Üniversiteler’ sıralamasında 12’nci, ‘2000 Yılından Sonra Kurulan Üniversiteler’ sıralamasında ise 2’nci oldu.

 

* Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Web of Science (Dünya Bilim Ağı) verilerine göre, ürettiği yayınlar bakımından; 21 h-index puanıyla 2006 yılında kurulan toplam 16 üniversite arasında 3’üncü sırada yer aldı.

 

* Akademisyen eksiklikleri giderilerek 10 yeni program aktif hale getirildi, bu programlara öğrenci kabul edildi.

 

* Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu resmen üniversitenin ve Aksaraylıların hizmetine girdi.

 

* Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in teşrifiyle, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Kampüs Camisi ibadete açıldı. Bu vesileyle Aksaray ilk kez bir Diyanet İşleri Başkanı tarafından ziyaret edilmiş oldu.  

 

* Konferans Salonu, Merkezi Derslikler ve Amfiler, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu binası inşaatları tamamlanarak hizmete açıldı.

 

* ASÜ Spor Salonu’na Milli Güreşçi Rıza Kayaalp’in ismi verildi.

 

* Mühendislik Fakültesi ve Eğitim Fakültesi’nin ikinci etap inşaat çalışmaları başladı.

 

* 70’ten fazla konferans, seminer, sempozyum, panel ve kongre gibi bilimsel etkinlik, 100’den fazla sosyal, kültürel ve sportif etkinlik gerçekleştirildi. Bütün bu etkinliklere 500’den fazla akademisyen, sanatçı, gazeteci ve sporcu katıldı. 

 

* Öğrenci sayısı, yeni fakülte, bölüm ve programların da açılmasıyla 15 bin 500 oldu.

 

* Aksaray Üniversitesi öğrencisi olan 6 sporcu, 17’nci Akdeniz Oyunları’nda 2 altın, 2 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplam 5 madalya kazandı.

 

* Türkiye’de ilk kez 20’den fazla akademisyen toplu olarak Amerika’ya gönderildi.

 

* Üniversite-Sanayi işbirliğini sağlamak maksadıyla çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları, Yerel Yönetimler ve büyük şirketlerle protokoller imzalandı.

 

* Bilimsel ve Teknolojik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASÜBTAM), 3 öğrenci eğitimi ve 20 araştırma laboratuarı olmak üzere toplam 23 laboratuar ile çalışmalarına başladı.

 

* Bin 975 öğrenci mezun oldu. Böylece, ASÜ’nün kuruluş yılı olan 2006’dan bu yana mezun olanların sayısı 9 bin 820’ye ulaştı.

 

* 168 bin metrekare, yani yaklaşık 24 futbol sahası büyüklüğündeki alanda ağaçlandırma, çimlendirme ve çevre düzenleme çalışması yapıldı; 10 binden fazla fidan dikildi.

 

* Geleneksel hale getirilen Bahar Şenliklerinin 7’ncisinde Kıraç ve Sıla konser verdi.
Bu haber 2272 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER EĞİTİM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
  Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Rekor Kırdılar
  Rekor Kırdılar
 • Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
  Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
 • Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
  Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • En İyi Sakarlıklar
  En İyi Sakarlıklar
 • Gülmekten yarılacaksınız
  Gülmekten yarılacaksınız
 • ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
  ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
 • 2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
  2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
 • Top 10 sakarlıklar Gülmek Garanti
  Top 10 sakarlıklar  Gülmek Garanti
 • Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
  Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
VİDEO GALERİ
YUKARI