Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınŞehit Aileleri Derneğinden Başkan Paltaya teşekkür ziyareti

Tarih: 22-12-2013 00:00:00 Güncelleme: 23-12-2013 19:34:40 + -


Aksaray Şehit Aileleri Derneği Başkanı Hüseyin Koçak ve beraberindeki şehit aileleri Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’yı makamında ziyaret ederek bugüne kadar şehit ailelerine verdiği destekten dolayı teşekkür ettiler.


Şehit Aileleri Derneğinden Başkan Paltaya teşekkür ziyareti

Belediye Başkanı Nevzat Palta yaptığı açıklamada şunları söyledi "Bu ziyaretten dolayı ben öncelikle kıymetli başkanımız olmak üzere bütün değerli amcalarımıza büyüklerimize şehit yakınlarımıza teşekkür ediyorum. Tabii ki on yıllık görev süremiz içerisinde inşallah hayırlı hizmetler yaptığımız kanaatindeyim. Hoş bir seda bıraktığımız kanaatindeyim. O açıdan ben değerli başkanıma şahsında bütün şehit ailelerimize yakınlarına teşekkür ediyorum. Tabii ki bu süre içerisinde şunu en samimi duygularımla söylüyorum. Şehit yakınlarımızla şehit ailelerimizle çok yakın bir ilişkimiz oldu. Bunda ne bir siyasi amacımız oldu ne de şahsi bir şeyimiz oldu. Biz inanın bir insan olarak şehitlik nedir gazilik nedir şehit olmak nedir bunları çok yakinen bilen insanlarız.  Bizim şehit yakınlarımızla olan ilişkilerimiz tamamen bu çerçeve içerisinde olmuştur. Elimizden geldiği kadar yardım ettik destek verdik. Bunu bizim bir görevimiz olarak değerlendiriyorum. Sonuçta tabii ki acı paylaşıldıkça küçülür diye bir söz var ama giden gelmiyor. Ama önemli olan o şehitlerimizin ruhunu şad etmemiz gerekiyor. Gazilerimizi mutlu etmemiz gerekiyor. Ben o açıdan inşallah güzel bir anı bıraktığımız kanaatindeyim.

Tabii ki hayat devam ediyor. Bizler bundan sonra hayatımızda yine cenabı Allah bir kapıyı kapatır bir kapıyı açar. Yine bu millete hizmet edeceğiz. Bu insanlarımıza hizmet edeceğiz. Bu milletimizin hizmetkârı olmaya devam edeceğiz. O açıdan ben tekrar kıymetli başkanıma ve değerli büyüklerimize böyle nazik bir ziyaretten dolayı teşekkür ediyorum. Allah onların acılarını azaltsın sabır versin ama hep şunu söylüyorum. Şehitlik muhteşem bir makam. Şehit olmak ta en az onun kadar önemli. Zor bir iş ama dünyada insanın erişebileceği en büyük makam şehitlik. Şehitlikle beraber de şehit yakını olmak. Çünkü şehitler şefaatçi olacak diyor biz buna inanıyoruz. Bu kadar acısına rağmen de Mevla’m böyle bir teselli vermiş. Böyle bir mükâfat vermiş. Acı can gidiyor ama giden o cana karşılıkta giden canı cennetlik kılıyor değil mi? Şehitlik peygamberlerden sonra ki makam olarak bahsediliyor. Ama şehit yakınları da inşallah bu manevi yönden faydalanırlar diye düşünüyoruz. O açıdan sabırlarınızı diliyoruz Allah sabır versin diyorum. İnşallah sizlerle biz her zaman buradayız zaten gönül bağımız olacak. Kader bağımız olacak. İnşallah sizlerle her zaman birlikte olacağız. Tekrar teşekkür ediyorum.”

Aksaray Şehit Aileleri Derneği Başkanı Hüseyin Koçak ise Başkan Nevzat Palta’nın Aksaray’a çok büyük hizmetler yaptığını ve her zaman şehit ailelerinin yanında olduğunu ifade ederek şunları söyledi “ Ziyaretimizin özel bir nedeni var. Başkanımızı başta geçmişte yapmış olduğu hizmetlerden dolayı gerçekten tebrik ediyorum teşekkür ediyorum. Başta şehit ailelerine verdiği önem ve değerden dolayı. Hizmet sadece burada değil bundan sonra da devam edecek. Biz duacısı oluyoruz dua ediyoruz başkanımıza. Alışmıştık işin açığı on yıl gibi bir süre Aksaray’ımıza ciddi hizmetler yaptı bunu inkâr etmek nankörlük olur.

Bizde şehit aileleri derneği olarak dört yıldır başkanlığımız var. Bu süre içerisinde başkanımız şunu dedi ve arkasında durdu. Biz şehit ailelerimizin yanındayız zaman zaman gittik ziyaretlerimizi beraber yaptık. Benim oğlum şehit olduğunda da başkanım belediye başkanıydı. Güzel bir hoş bir seda bıraktı. Önemli olan budur. Bunu da içtenlikle söylüyorum. Hizmet yaparsın bir yere gelirsin netice de gitti de kurtulduk yerine ben dedim ki çok üzüldüm dedim. Başkanımıza çok alıştık. Gerçekten bizi anlıyor olması maneviyatının güçlü olması bizim için çok önemli. Zaman zaman kendisi de söylemiştir. Kolay değil git kolunu bacağını ver bunlar lafta değil bir evladını ver evlat acısı. Biz bunu birebir paylaştığımız için

 Aksaray’ımıza da güzel hizmetlerinden dolayı güzel hizmetler etmiştir Aksaray’ımıza. Bunu herkes örüyor biliyor da zaten. Bu yüzden de üzüntümüz var. Ama bu devam edecek bunu da biliyoruz. İnşallah daha güzel bir yerlerde başkanımızı görmek istiyoruz. Temenni ediyoruz. Ben bu çalışmalarından dolayı başkanımıza hem şehit aileleri ve gazilerimize verdiği önem ve değerden dolayı hem Aksaray’ımıza güzel katkılarından dolayı şahsım ve ailelerimin adına teşekkür ediyorum. Ziyaretimizin amacı bu. İnşallah bundan sonra da başkanımızı daha iyi yerlerde görmek istiyoruz. Temenni ediyoruz ve dualarımız sayın başkanımızla."

 
Bu haber 4768 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
  Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Rekor Kırdılar
  Rekor Kırdılar
 • Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
  Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
 • Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
  Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • En İyi Sakarlıklar
  En İyi Sakarlıklar
 • Gülmekten yarılacaksınız
  Gülmekten yarılacaksınız
 • ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
  ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
 • 2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
  2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
 • Top 10 sakarlıklar Gülmek Garanti
  Top 10 sakarlıklar  Gülmek Garanti
 • Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
  Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
VİDEO GALERİ
YUKARI