Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   Altın



Tekstil Firmaları Kahvaltıda Buluştu

Tarih: 03-03-2014 15:17:25 + -


Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası 3. Meslek Komitesi ( tekstil firmaları ) tarafından organize edilen kahvaltıya ilimiz OSB ve faaliyet gösteren Tekstil Firmaları, OSB Müdürü İsmet Çağlar ile geçtiğimiz aylarda kurulan Organize Sanayi İş Adamları Derneği Ba


Tekstil Firmaları Kahvaltıda Buluştu

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası 3. Meslek Komitesi ( tekstil firmaları ) tarafından organize edilen kahvaltıya ilimiz OSB ve faaliyet gösteren Tekstil Firmaları, OSB Müdürü İsmet Çağlar ile geçtiğimiz aylarda kurulan Organize Sanayi İş Adamları Derneği Başkanı Serdar Öngün ve Dernek yöneticileri katıldı.

Ağırlıklı olarak Aksaray’ın tekstil problemlerinin konuşulduğu kahvaltıda firmaların Aksaray Üniversitesinde Tekstil ağırlıklı bir bölüm açılması için öneri sunmaları üzerine açıklama yapan ATSO Meclis Başkan Yardımcısı Ahmet Kulak, yapmış olduğu açıklama da; “ Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası 3. Meslek Komitesi olarak sık sık toplanıyor ve tekstil firmalarının problemlerine çözüm yolları arıyoruz. 

Bu kez düzenlemiş olduğumuz toplantıda özellikle tekstil sektörüne ilimizde yön veren Tekstil Firmalarını bir araya getirelim ve istişare yapalım dedik.  Firmalarımız genel olarak personel istihdam etme konusunda sıkıntılarının olduklarını dile getirirlerken bir de geçmişte Aksaray Üniversitesinde Tekstil üzerine bir bölüm açılması için çalışmaların başlatıldığını fakat kimsenin bu konu üzerine gitmemesi üzerine sadece sözde kaldığını ifade ettiler. ALLAH nasip ederse en kısa zamanda 3. Meslek komitesi olarak ASÜ Rektörümüz Prof.Dr. Mustafa ACAR ile bir görüşme gerçekleştirerek bu konunun üzerine gitmek istiyoruz.

Organize Sanayi Bölgesinde bir tanesi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği diğeri ise Özel Kolej Olmak üzere iki meslek lisesi çalışmaları devam ediyor. Aksaray üniversitesinde Tekstil üzerine bir bölümün açılmasını sağlar isek hem çevre illerden öğrenciler gelir hem de bu liselerden mezun olan öğrencilerimiz üniversite hayatlarını tamamlamak isterlerse bu bölümde tamamlayabilirler” Dedi.

Organize Sanayi İş Adamları Derneği hakkında tekstil firmalarına bilgiler veren OSİAD Başkanı Serdar Öngün ise yapmış olduğu açıklama da; “Aksaray’ın önde gelen STK’larından OSİAD olarak toplumsal gelişimin, demokratikleşmenin ve ekonomik kalkınmanın önemli bir aktörü olmayı hedefliyoruz. Hareket alanımız ise sadece yöresel ve kitlesel değil küresel boyuta ulaştırmayı hedefliyoruz. Çıkar çatışmasından değil çıkar-uzlaşması çerçevesi içinde topluma fayda sağlamak için kurulmuş bir STK’yız.

OSIAD Organize sanayinde faaliyet gösteren iş adamlarının sorunlarına çözüm üretmek, Ülkemizi büyüme sürecinde Aksaray iş dünyasını temsil etmek ve üyeler arası işbirliği oluşturmak amacıyla kuruldu. Bugün sadece OSİAD yönetim kurulu olarak sahip olduğumuz ve yönettiğimiz firmalarda bin kişiye iş ortamı ve ayrıca yaklaşık 200 milyar liralık ciroya sahibiz. Hedeflediğimiz üye portföyü olarak toplamda 8-9 bin civarında istihdam ortalama 1 milyar ciroda söz konusu. Bizler iş hayatında elde ettiğimiz başarılarımızı bir sosyal sorumluluk bilinciyle, gençlere ve genç nüfusun ekonomide daha fazla istihdam edilmesi için kullanmak istiyoruz. Amacımız  öncelikle kısa vadede Aksaray Organize Sanayi Bölgesinin sorun ve sıkıntılarının masaya yatırılarak çözüm için daha hızlı ve verimli bir çalışma yapmak. Uzun Vadede ise Türkiye’yi geleceğe taşıyacak yeni nesillere katkıda bulunan somut projeleri hayata geçirmek ve daha çok kişinin iş yaşamında yer almasını sağlamaktır. Bu noktada Organize Sanayi Bölgesinde üretim yapan siz değerli tekstil firmalarını bir ve birlik olmaya çağırıyor derneğimize bekliyoruz” Dedi.

 




Bu haber 720 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Aksaray ATSO Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
  Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Rekor Kırdılar
  Rekor Kırdılar
 • Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
  Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
 • Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
  Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • En İyi Sakarlıklar
  En İyi Sakarlıklar
 • Gülmekten yarılacaksınız
  Gülmekten yarılacaksınız
 • ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
  ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
 • 2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
  2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
 • Top 10 sakarlıklar Gülmek Garanti
  Top 10 sakarlıklar  Gülmek Garanti
 • Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
  Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
VİDEO GALERİ
YUKARI