Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   Altın


Ali EMEKLİ


Facebookta Paylaş

Lüks yaşamın bedevi yöneticileri
Tarih: 17-01-2014 11:44:00 Güncelleme: 17-01-2014 11:54:00


 

                                       LÜKS YAŞAMIN BEDEVİ YÖNETİCİLERİ

 

     2002 yılından bu güne kadar yaşananları şöyle bir gözden geçirdiğimizde,yani hafızalarımızı tazelediğimizde,gördüğümüz ama görmemezlikten geldiğimiz,umursamadığımız hatta “her kadı kızının bir kusuru olur” diyerek geçiştirdiğimiz çok olaylar vardır.

     AKP hükümeti,önce yargıda,Danıştay,Sayıştay sonra Bakanlıkların tamamı,refarandumla birlikte Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulunu büyük bir kinle,üstelik milleti de bu kuruluşlara kinleştirerek değiştirdi,Ordu zaten en büyük hedefti,çeşitli iftiralala,milletin ordusuyla arasındaki bağı kopararak,tartıştırarak,günümüzde de “orduya kumpas kuruldu” itiraflarıyla bunları kabul ederek,zor yetişen,gözbebeğimiz ordu mensuplarımızın çoğunluğu, komuta kademesi birçok subayımız cezaevlerine gönderildi.

     Yine,bu hükümet döneminde,kâr eden ne kadar kuruluşumuz varsa,Telekomundan,Tüpraşına,Petrol ofisinden,bütün enerji kaynak ve santrallerine,Şeker fabrikalarından,Et ve Balık kurumlarına,Tekel işletmesinden,Araç muayene istasyonlarına kadar özelleştirme adı altında değerinin bazen yarısına bazende yarısından da aşağıya satıldı.

     Bütün yapılanların birer aracıları ve komisyoncuları da vardı,

     Aracılar ve komisyoncular ise, bakanlar,bakan çocukları,enişteler,bacanaklar yani hükümeti oluşturanların 1 nci derece ve 2 nci derece yakınları,

     Yine başbakanımızın,Çankaya konutu,Keçiören konutu,İstanbul Üsküdar Kısıklı konutu gibi resmi ve gayri resmi birçok konutu,en son 400 milyon dolara satın aldığı Air Force One Vip uçağı dışında 7 adet uçağıyla lüks hayat süren başbakanın, yönetimde bedevi anlayışı,etrafında kendisini “Allahın bütün vasıflarını üzerinde toplamış”diyebilecek kadar yağcılığı ileri götürebilen danışman ve milletvekilleri,Padişahım çok yaşa diye etrafında fır fır dönen basın ordusu,yüzlerce kamera karşısında Cuma namazının görüntülenip,halka servis yapılışı,

     Bir taraftan da,camı olmayan evde yaşamak zorunda kalan odun ve kömür bulamayıp,zatürreden çocuğunu toprağa veren anneler,

     AKP nin il ve ilçe başkanlarına,milletvekillerine biat etmek zorunda kalıp,asgari ücretle iş bulmak zorunda kalan bir toplum.

     11 yılın faturası,önce bütün kurum ve kuruluşlarda tahribat,ülkeyi bir 50 yıl geriye götürme ve sonunda ise kocaman bir pardon.

     Neler yazılmaz ki?

     Ülkenin dış politikasıyla birlikte ,çiftçinin tükenmişliğini,dar gelirlinin daha da fukaralaştığını,Sınav yolsuzluklarını,Adaletsizliği,hukuksuzluğu,adam kayırmaları,ülke insanını ikiye bölmeyi,zammı,zulmü ve önemlisi de korku imparatorlukları kurmayı.

Çıraklık dönemleri,eski kadroları yok etmekti,kadrolaşmaktı,kalfalık dönemleri,orduyu tasviye edip,ülke kazanımlarını özelleştirme adı altında etrafındakilere peşkeş çekmekti,ustalık dönemleri ise iyi niyetimizden faydalanmışlar diyerek Pardon demekti.

     Hanım sultanların her bir kıyafet üzerine 5000 liralık eşarpla çaka sattığı,ülke halkına da 5 liralık eşarpla Müslüman olunur dendiği bir anlayışın kurbanlarıyız.

     4 Bayan vekilini başörtüsüyle meclise sokup,her türlü yolsuzluk ve ahlaksızlığın kol gezdiği bir meclisi akladığını düşünenler,gözyaşlarıyla duygu sömürüsü yapanlar,şehitlerimiz karşısında “iki Mehmet için meclis toplanmaz”diyenler,Bakan çocukları ve yakınları için,gece yarılarına kadar HSYK ve Emniyet mensuplarını dağıtma adına toplanmaları da milletimizin gözünden kaçmamaktadır.

     Ülke lüks içerisinde yaşayan yöneticileriyle,soğuktan ölen çocuğunu kaybeden annenin yaşam çelişkisi içerisinde,yine ülke,ayaklarına ayakkabı bulamayanlarla,ayakkabı kutusunu para kasası olarak kullanan yöneticilerinin çelişkisi içerisinde,

      En önemlisi de ALLAH ile aldatılmanın şaşkınlığı içerisinde.

    

 Bu yazı 5399 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
  Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Rekor Kırdılar
  Rekor Kırdılar
 • Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
  Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
 • Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
  Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Meftaya darbukalı merasim
  Meftaya darbukalı merasim
 • En İyi Sakarlıklar
  En İyi Sakarlıklar
 • Gülmekten yarılacaksınız
  Gülmekten yarılacaksınız
 • ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
  ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
 • 2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
  2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
 • Top 10 sakarlıklar Gülmek Garanti
  Top 10 sakarlıklar  Gülmek Garanti
VİDEO GALERİ
YUKARI