Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   Altın


İlhan MERCAN


Facebookta Paylaş

AKSARAY’ IN SİYASET GÜNDEMİ
Tarih: 06-03-2014 20:38:00 Güncelleme: 12-03-2014 20:39:00


Yerel seçimlere çok kısa bir süre kalmasına rağmen, hala % 14 civarında kararsız bir seçmen grubu bulunmakta. Bir seçimde % 14 gibi bir oran, bir ilin, ilçenin veya bir beldenin belediye başkanlığı kazanmasında müthiş bir oran; tabi ki bu oranı kullanabilen veya kullanabilecek adaya bağlı. 
Şu anda AKSARAY Merkez’ de yapılan anketlerde, (yaklaşık 4000 kişi ile yapılan anketlerde) Milliyetçi Hareket Partisi % 41, Adalet ve Kalkınma Partisi %36, Cumhuriyet Halk Partisi ise % 9 olarak görünmektedir. Yani hali hazır da AKSARAY’ ımızın seçim resmi bu durumdadır. 
Tabi ki adaylar bu oranları kendi lehlerine çevirmek için ekipleri ile birlikte var güçleri ile çalışarak, projelerini bir bir açıklamaktadırlar. Burada, halk tarafından en dikkat çekici projeler, Milliyetçi Hareket Partisine ait projeler olarak değerlendirilmektedir. Gerçekten, ulaşım projeleri olsun, şehirleşme projeleri olsun, sosyal projeler olsun, su ile ilgili, özellikle içme suyu projeleri olsun, yıllarca AKSARAY’ ın ihtiyaçlarını karşılayacak; hatta ihtiyaçları üzerinde olan projeler olarak görülmüştür. 
Bu arada önemli bir konuya değinmek istiyorum. Biliyoruz ki Aksaray’ ın en önemli projelerinden biri ve hatta en önemli projesi olan SANAYİ PROJESİ’ ne değinmek istiyorum. Milliyetçi Hareket Partisi’ nin projesinde; “Aksaray’ a bir çevre yolu yapılıp, yapılacak çevre yolunun sırtına, otomotiv sektörünü yerleştirip, Ağaç işleri için ayrı bir saha, Mermerciler için ise ayrı bir saha da toplayıp, faaliyetlerine devam ettireceklerdir. Tabi ki bu yerleşkeler için, bütün esnafın görüş ve önerileri doğrultusunda hareket edileceği belirtilmektedir. 
Ancak, Adalet ve Kalkınma Partisi, adayı, sayın Haluk Şahin YAZGI, partisinin daha önce yapmış olduğu mevcut sanayi projesinde; gerek mevcut yerlerin TOKİ’ devrinde ve gerekse, projenin yeri olan Hamidiye (Alaca) bölgesindeki konuşlandırma da, sanayi esnafının görüş ve önerisini alacağız diye her seferinde beyanatta bulunmaktadır.  
Ne hikmetse mevcut belediye başkanı, Sayın Nevzat PALTA, ise, Haluk Şahin YAZGI’ nın aksine, daha önce yapmış olduğu ve sanayi esnafı tarafından hiçbir şekilde benimsenmeyen, tasvip edilmeyen projenin ne pahasına olursa olsun hayata geçirilmesini, ısrarla istemektedir. Hatta bu konu ile ilgili Aksaray’ ın yerel gazetelerine beyanat vererek uygulamaya bir an önce geçirilmesini istemektedir. 
Sanayi esnafı o kadar çelişki içerisinde kalmıştır ki. Bir taraftan Adalet ve Kalkınma Partisi  adayı Sayın Haluk Şahin YAZGI ve bir taraftan da, aynı partiye mensup, mevcut başkan Nevzat PALTA’ nın açıklamalarındaki tutarsızlıklar, sanayi esnafını “ACABA” sorusu ile baş başa bırakmıştır.  
Tabi ki buradan çıkartacağımız sonuç; Adalet ve Kalkınma Partisi mevcut Başkanı, Sayın Nevzat PALTA’ nın daha önce hazırlayıp hayata geçirmek için uğraş verdiği, hatta bütün sanayi esnafını karşısına aldığı projenin, olası; belediye seçimini Adalet ve Kalkınma Partisi kazanması durumunda, Haluk Şahin YAZGI’ nın da bu projeyi hayata geçirecek olmasıdır. Çünkü bu proje, partilerinin projesi olduğu için vazgeçmelerinin söz konusu olmayacağı kanaatindeyim. 
Bu nedenle dir ki, sanayii esnafının ve kararsızların sandığa gitmeden önce, projeleri ve açıklamaları çok güzel analiz ederek sandığa gitmeleri gerekmektedir. 
ALLAH (CC) Aksaray halkının YAR ve YARDIMCISI olması dileği ile…  Bu yazı 3993 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
  Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Rekor Kırdılar
  Rekor Kırdılar
 • Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
  Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
 • Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
  Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Meftaya darbukalı merasim
  Meftaya darbukalı merasim
 • En İyi Sakarlıklar
  En İyi Sakarlıklar
 • Gülmekten yarılacaksınız
  Gülmekten yarılacaksınız
 • ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
  ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
 • 2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
  2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
 • Top 10 sakarlıklar Gülmek Garanti
  Top 10 sakarlıklar  Gülmek Garanti
VİDEO GALERİ
YUKARI