Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınYazgı, Biz vatandaşın ayağına gideceğiz

Tarih: 05-03-2014 14:56:27 + -


Ak Parti Aksaray Belediye Başkan Adayı Haluk şahin Yazgı, Meydan Mahallesi’nde Ömer Pınar, Küçük Bölcek Mahallesi’nde Hüseyin Gümüşsoy, Şifahane Mahallesi’nde Abdullah elçi ve Hasas Mahallesi’nde Ali Tan’ın organize ettiği ev toplantılarına katıldı.


Yazgı, Biz vatandaşın ayağına gideceğiz

Ak Parti Aksaray Belediye Başkan Adayı Haluk şahin Yazgı, Meydan Mahallesi’nde Ömer Pınar, Küçük Bölcek Mahallesi’nde Hüseyin Gümüşsoy, Şifahane Mahallesi’nde Abdullah elçi ve Hasas Mahallesi’nde Ali Tan’ın organize ettiği ev toplantılarına katıldı. Mahalle sakinlerine projelerini anlatan ve mahalle sakinlerinin talep ve isteklerini dinleyen Yazgı, birliktelik ve istişareye dayalı yönetim anlayışı içerisinde olacaklarını bu mahallelerde de yineledi. Belediye Başkan Adayı Yazgı, “Biz belli aralıklarla mahallelerimizde toplantı yapacağız. Vatandaş bizim ayağımıza değil biz vatandaşlarımızın ayağına gideceğiz. Vatandaşımızın yanında olarak sorunlarını yerinde göreceğiz. Kapıları kapatıp vatandaşla iletişim halinde olmamak bizim yönetimimizde yok. Eğer mahalle meclisini gerçekleştirmediğimiz takdirde, seçim zamanı gelecek olursak bizi kapıdan içeri almayın,” diye konuştu.

 

                        Aksaray’ın sorunlarını öncelik sırasına göre çözmek için çalışacaklarını ifade eden Yazgı, “On ana başlık altında 110’a yakın proje açıkladık. Bu projeleri de önem arz eden konular şeklinde sıraladık. Yaptığımız toplantılar ve görüşmeler neticesinde birinci sırada su sorunu var dendi. Su’daki sorunumuz da şu. Çok şükür suyumuz akıyor, ama kaliteli suyumuz yok. Artık biz bardağımızı çeşmenin altına koyduğumuz zaman o suyu içmek istiyoruz. Bu noktada da önce elimizdeki verileri ortaya koyalım, daha sonra ne yapmamız gerektiğini tasarlayalım ve onun üzerine bir çalışma yapalım. Kaynak olarak bir barajımız var yüzeysel su olarak. İkincisi de yer altı suları. Bunların yanı sıra bir de Aksaray’ımızda yüzde 50 oranında bir kayıp-kaçak var. Bu dünya standartlarında yüzde 20-25 civarında. Bizim de hedefimiz kayıp-kaçakta bu sınıra inmek. Depolarımızın hacmini arttırmamız ve arıtma tesisimizi daha modern hale getirmemiz lazım. Bunları göreve geldiğimiz an yapacağız. Yer altı su kaynaklarımızı arttırarak kaliteli su için çalışacağız. Bunlara ek olarak da uzun vadede bakanlığımızla birlikte Ecemiş suyunu şehrimize getirmek bizim önceliklerimizden biri olacak. Yine önem sırasına göre baktığımızda ulaşım bizim önümüze çıkan ikinci engel. İyi niyetli bir çalışma başlatılmış, ama öyle bir noktaya gelinmiş ki, ne vatandaş memnun, ne öğrenci memnun, ne işçi memnun, ne de bu işi yapan esnaflarımız memnun. Bu noktada da önce minibüsçü esnaflarımızla oturup konuşacağız. Bunu çözmek için öncelik sıramız vatandaş, öğrenci ve işçilerimiz diyerek bir yol arayacağız. Bunu gerçekleştirmeleri için minibüsçü arkadaşlarımız proje geliştirecekler. Bunu gerçekleştirirlerse problem yok. Gerçekleştiremezlerse biz belediye olarak duruma el koyacağız. Belediye olarak kendi aracımızı kendi ekip ve ekipmanlarımızı işin içine sokacağız. Bunun haricinde trafikle ilgili talepler var. Bu kapsamda da bir takım projelerimiz var ve bunları hayata geçirerek Aksaray’da trafiği rahatlatacağız.”dedi.

 

                        Mahallelerde yapılacak çalışmaları da kuracakları mahalle meclisleri ve muhtarla yapılacak toplantılarla belirleyip harekete geçeceklerini vurgulayan Belediye Başkan Adayı Yazgı, “Biz belli aralıklarla mahallelerimizde toplantı yapacağız. Vatandaş bizim ayağımıza değil biz vatandaşın ayağına gideceğiz. Vatandaşımız yanımızda iken, sorunlarını yerinde göreceğiz. Kapıları kapatıp vatandaşla iletişimi kesmek bizim yönetimimizde olmayacak. Kapıları kapatalım masanın başında oturalım memleketi yönetelim yok. Bilakis vatandaşın içinde olacağız. Vereceğim mikrofonu vatandaşıma, o sorununu sıkıntısını anlatacak. Biz de çözümü için gerekli olan çalışma ne ise izah ederek istişare yaparak hayata geçireceğiz. Kaldırım var bozulmuş, çukur var kapatılmamış ya da yolda bir problem var biz daha burada otururken, sohbet ederken çalışma başlatılacak. Uzun vadede çözülecek işlerle ilgili de gerekli bilgileri vatandaşlarımıza vereceğiz. Vatandaşlarımız sorunun ne kadar sürede çözüleceğini bilecek. Bunun takibini yapacağız ve gelip kontrol edeceğiz.”diye konuştu. 05.03.2014
Bu haber 716 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AKP Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
  Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Rekor Kırdılar
  Rekor Kırdılar
 • Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
  Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
 • Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
  Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • En İyi Sakarlıklar
  En İyi Sakarlıklar
 • Gülmekten yarılacaksınız
  Gülmekten yarılacaksınız
 • ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
  ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
 • 2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
  2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
 • Top 10 sakarlıklar Gülmek Garanti
  Top 10 sakarlıklar  Gülmek Garanti
 • Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
  Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
VİDEO GALERİ
YUKARI