Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınYazgı; İnşallah Hürriyet Mahallesinin Tüm Problemlerini Çözeceğiz

Tarih: 23-01-2014 15:33:36 + -


Ak Parti Belediye Başkan Adayı Haluk Şahin Yazgı, Hürriyet Mahallesinde ziyaret edip mahalle sakinleri ile görüştü. Yazgı, “Biz halkımızı memnun edecek hizmetler yapmak istiyoruz. Bu mahallemizde öncelikli olarak yol ve kanalizasyon çalışması başlatacağız


Yazgı; İnşallah Hürriyet Mahallesinin Tüm Problemlerini Çözeceğiz

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Haluk Şahin Yazgı, Hürriyet Mahallesinde ziyaret edip mahalle sakinleri ile görüştü. Yazgı, “Biz halkımızı memnun edecek hizmetler yapmak istiyoruz. Bu mahallemizde öncelikli olarak yol ve kanalizasyon çalışması başlatacağız. Doğalgaz konusunda ise sizlerden yoğun talep gelirse, doğalgazın buraya gelmesini sağlarız,”dedi. 

 

                        Mahalle gezilerini Hürriyet’te sürdüren Başkan Adayı Yazgı, Yavuz Yılmaz’ın misafiri olarak kahvehane toplantısında mahalle sakinlerinin sorularını cevapladı. Yazgı,” Aksaray için çok güzel projeler hazırladık. On ana başlık altında 110 ‘a yakın projemiz açıkladık ve bitmiş değil. Bütün amacımız bu kente hizmet etmektir, dedi.

 

                        Mahalle sakinlerinin sağlık yolu ve çevre düzenlemesi, kanalizasyon ve doğalgaz hususunda talepleri üzerine, Yazgı, “Buraya hem sizlerin görüş ve düşüncelerini dinlemek hem de mahalle olarak öncelikli isteklerini tespit etmek için geldik. Sağlık yolunu zaten programımıza aldık. Gerekli araştırmaları yaptık mahallemizin sorunlarını biliyoruz, orta refüj ve çevre düzenlemesine ilişkin çalışmalarımızda, mahallemizin en önemli sorunlarındın olan orta refüj çalışmasını yaparak projemize dahil ettik. Kanalizasyon çalışmalarımızda ise bu mahalleyi de içine alacak ve kentimizde diğer bölgelerini kapsayacak çalışmalar olacaktır. Doğalgaz konusuna gelince, inşallah bu meseleyi tamamen çözeceğiz. Doğalgaz firması ile geçtiğimiz günlerde yaptığımız görüşme neticesinde, şehrimizde yapılan yatırımlar hakkında bilgiler aldık. Eğer sizden doğalgaz kullanımı konusunda yoğun talep gelirse, bizde doğalgazın bu mahalleye gelmesini sağlayabiliriz.

 

                        Belediye olarak projelerimiz bununla sınırlı değil, su sorununu en alt ayrıntıdan ele alarak geniş bir yelpazede değerlendireceğiz. İlk etap kayıp kaçak oranı azaltarak başlayacağımız çalışma neticesinde yeni su kaynak arayışı ve beraberinde bakanlığın katkıların Ecemiş suyunu şehrimize kazandırmamız lazım. Yani asıl amaç musluktan akan suyun içilebilir kaliteye ulaşmasıdır.  

 

                        Kentsel dönüşüm projemizde ise Aksaray’a yeni bir kimlik kazandırmanın telaşındayız. Kentimiz için hazırladığımız ulaşım master planını aktifleştirerek, bazı bölgelerde kavşak yenilemesi, eski terminal bölgesini ise battı-çıktı kavşağına dönüştüreceğiz.  Şehir giriş çıkışlarına buranın ipek yolunu olduğunu belirten deve maketleri koymayı düşünüyoruz. Ayrıca Selçuklu döneminden esinlenerek Aksaray’ımıza Selçuklu Parkı inşa edip bu oluşum içerisinde gezme, dinlenme, sosyal faaliyetlerin yapılabileceği tesisler olacak. Bu parkta ilimizi en önemli tarihi ve turistik han, hamam gibi tarihi değerlerimizi ön plana çıkan binaların miniatürk’e yerleştirmeliyiz ki İlimize gelenler Aksaray’ın zenginliği görebilsin.

                               Yine halkımızın yönetime katılmasını sağlamak adına Beyaz masa adında bir projemiz daha var. Halkımız buraya gelip isteklerini veya temennilerini yazabilecek. Bizde 60 dakika içinde kendisine geri döneceğiz. Durumla ilgili kendisini bilgiler vereceğiz. Öyle bir sistem yapacağız ki, belediye olarak kapımız halka hep açık olacak.  Bu sayede halk yönetime doğrudan katılabilecek,” dedi. 
Bu haber 1348 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AKP Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
  Profil fotoğrafınız nasıl olmalı?
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
  Evde yaptığımızda halis muhlis lezzetine ulaşamayacağımız yiyecekler
 • Rekor Kırdılar
  Rekor Kırdılar
 • Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
  Tarihe Işık Tutacak Görüntüler
 • Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
  Sosyal medyayı sallayan 1 Mayıs capsleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • En İyi Sakarlıklar
  En İyi Sakarlıklar
 • Gülmekten yarılacaksınız
  Gülmekten yarılacaksınız
 • ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
  ATATÜRK'ü kendi sesi ve gerçek görüntüsü
 • 2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
  2. Sultan Abdülhamid Rus Arşivlerinden Gerçek Görüntüleri
 • Top 10 sakarlıklar Gülmek Garanti
  Top 10 sakarlıklar  Gülmek Garanti
 • Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
  Sırtından bıçaklanan adam şaka zedeleri korkutuyor
VİDEO GALERİ
YUKARI